Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tornádo prověřilo společenskou odpovědnost firem. Podle odborníků obstály

Ilustrační foto: Pixabay

Distribuční společnosti, banky, velcí hráči na trhu i menší firmy. Do pomoci oblastem postiženým tornádem se kromě mnoha jednotlivců okamžitě zapojila i řada firem. Pomáhají finančně i zasláním potřebných materiálních darů. Podle humanitární organizace ADRA ukázala obrovská tragédie také velmi pozitivní věc – CSR (z anglického Corporate Social Responsibility) je v České republice na čím dál vyšší úrovni.

 „Z pohledu fundraiserky je tohle naprosto, nebojím se říct, unikátní situace. Ukazuje se, že společenská odpovědnost mnoha velkých i menších firem je na velmi vysoké úrovni. Spousta zavedených společností se už krátce po tragédii začala ozývat sama. Nabízely nejen finanční ale i jinou, velmi efektivní pomoc v místech, kde je jí teď nejvíc třeba,“ uvádí Renáta Chlebková, FR a CSR specialistka z ADRA Česká republika.

Odborníci oceňují i skutečnost, že je pomoc firem efektivní a logicky provázaná s jejich činností. Stavební společnosti tak okamžitě začaly shánět plachty, prodejci elektroniky power banky a další potřebné pomůcky. Velkou úlevou je i zapůjčený vůz od firmy Škoda Auto, který má k dispozici hlavní koordinátor dobrovolníků. Pět milionů korun věnovala na pomoc poškozeným oblastem společnost T-mobile, velkými sumami pomohly i banky. On-line prodejci zase motivují zákazníky, aby na dobrou věc přispěli během svých nákupů. Zaměstnanci firem se navíc často neváhají zapojit ani jako dobrovolníci přímo na místě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Průlomový výzkum je nadějí v boji proti nejnákladnější nemoci na světě

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…