Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

TOP pozitivní zprávy za rok 2018

Zdroj fotografií: Pexels, archiv redakce

Když se lidé ptají ostatních, zda jsou šťastní, velmi často slyší odpověď, že ano, protože spokojenost je možnost volby. Je to o přístupu k životu či zaměření se na jiné aspekty reality. Znáte to – někdo stále vidí sklenici poloprázdnou, někdo poloplnou. K tomu, abyste si všímali spíše těch pozitivních aspektů, se snažíme přispívat i našimi Pozitivními zprávami. Jinak tomu nebylo ani v roce 2018. Nyní vám přinášíme ty nejlepší pozitivní zprávy za rok 2018 z pohledu našich redaktorek.

Redaktorka Anna

Ekologických iniciativ a opatření se letos vyrojila celá řada, což je leda dobře. Projekt Dolej si mě oslovil hlavně tím, jak je jednoduše funkční a postavený na dobré vůli. Zapojené podniky nejen že šetří naši planetu, ale také podporují myšlenku nezištné pomoci. Za nápadem navíc stojí skupina mladých studentů z Olomouce, která se projekt snaží stále vylepšovat.

Klik na článek: Dolej si: Podniky označené symbolem kapky doplní lahve kohoutkovou vodou zdarma 

 

Redaktorka Eva

Vybrala jsem článek o inspirativní Evě Peškové, která během mateřské dovolené našla nový netradiční koníček a nejen, že vyrábí krásné doplňky do bytu, navíc podporuje recyklaci. Ze starých skleněných lahví dělá nástěnné hodiny, tácy, ale třeba i šperky. Pouhý koníček nakonec přerostl do vlastního e-shopu nebo třeba stánku na jarmarcích a trzích.

Klik na článek: Skleněné lahve jako vázy i šperky. Poznejte Dárky z lahví 

 

Redaktorka Zuzka

Nejvíce se mi líbil článek o tom, že plastové tašky v Česku už nebudou zdarma. Vnímám to jako pozitivní krok ke změně. Podobných témat v roce 2018 přibývalo, většinou se jednalo o zákaz zbytečných plastů na jedno použití. I když je to poznání možná pro někoho nemilé. Za mě však tyto zprávy, které vedou k čistším mořím a šetrnosti k přírodě, jsou jednoznačně pozitivní.

Klik na článek: Igelitky už jsou v obchodech k dostání jen za poplatek 

 

Redaktorka Týna

V mailu nám denně přistává spousta zpráv, přičemž většina z nich je reklamních, v lepším případě pracovních. Zajímavý obsah aby člověk pohledal. To Holubí pošta posílá do virtuálních schránek právě ten. S přesvědčením, že špatných zpráv a zamračených lidí je na světě až až.

 

Klik na článek: Projekt Holubí pošta tvoří protipól k toxickým řetězovým mailům

 

Redaktorka Adéla

Do TOP výběru zpráv roku 2018 bych bez váhání zařadila článek o první české vlaštovce, která se osmělila zaletět do ožehavé problematiky recyklace PET lahví. Důvod je jednoduchý – vysoká čtenost a počet (veskrze pozitivních) reakcí mě naplňují nadějí, že nám není osud naší planety lhostejný, a že je stále ještě naděje na změnu směru, kterým se řítíme.

Klik na článek: Vratné PET lahve dobývají Česko, první automaty prošly zkušebním provozem

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…