Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

TOP pozitivní zprávy za rok 2018

Zdroj fotografií: Pexels, archiv redakce

Když se lidé ptají ostatních, zda jsou šťastní, velmi často slyší odpověď, že ano, protože spokojenost je možnost volby. Je to o přístupu k životu či zaměření se na jiné aspekty reality. Znáte to – někdo stále vidí sklenici poloprázdnou, někdo poloplnou. K tomu, abyste si všímali spíše těch pozitivních aspektů, se snažíme přispívat i našimi Pozitivními zprávami. Jinak tomu nebylo ani v roce 2018. Nyní vám přinášíme ty nejlepší pozitivní zprávy za rok 2018 z pohledu našich redaktorek.

Redaktorka Anna

Ekologických iniciativ a opatření se letos vyrojila celá řada, což je leda dobře. Projekt Dolej si mě oslovil hlavně tím, jak je jednoduše funkční a postavený na dobré vůli. Zapojené podniky nejen že šetří naši planetu, ale také podporují myšlenku nezištné pomoci. Za nápadem navíc stojí skupina mladých studentů z Olomouce, která se projekt snaží stále vylepšovat.

Klik na článek: Dolej si: Podniky označené symbolem kapky doplní lahve kohoutkovou vodou zdarma 

 

Redaktorka Eva

Vybrala jsem článek o inspirativní Evě Peškové, která během mateřské dovolené našla nový netradiční koníček a nejen, že vyrábí krásné doplňky do bytu, navíc podporuje recyklaci. Ze starých skleněných lahví dělá nástěnné hodiny, tácy, ale třeba i šperky. Pouhý koníček nakonec přerostl do vlastního e-shopu nebo třeba stánku na jarmarcích a trzích.

Klik na článek: Skleněné lahve jako vázy i šperky. Poznejte Dárky z lahví 

 

Redaktorka Zuzka

Nejvíce se mi líbil článek o tom, že plastové tašky v Česku už nebudou zdarma. Vnímám to jako pozitivní krok ke změně. Podobných témat v roce 2018 přibývalo, většinou se jednalo o zákaz zbytečných plastů na jedno použití. I když je to poznání možná pro někoho nemilé. Za mě však tyto zprávy, které vedou k čistším mořím a šetrnosti k přírodě, jsou jednoznačně pozitivní.

Klik na článek: Igelitky už jsou v obchodech k dostání jen za poplatek 

 

Redaktorka Týna

V mailu nám denně přistává spousta zpráv, přičemž většina z nich je reklamních, v lepším případě pracovních. Zajímavý obsah aby člověk pohledal. To Holubí pošta posílá do virtuálních schránek právě ten. S přesvědčením, že špatných zpráv a zamračených lidí je na světě až až.

 

Klik na článek: Projekt Holubí pošta tvoří protipól k toxickým řetězovým mailům

 

Redaktorka Adéla

Do TOP výběru zpráv roku 2018 bych bez váhání zařadila článek o první české vlaštovce, která se osmělila zaletět do ožehavé problematiky recyklace PET lahví. Důvod je jednoduchý – vysoká čtenost a počet (veskrze pozitivních) reakcí mě naplňují nadějí, že nám není osud naší planety lhostejný, a že je stále ještě naděje na změnu směru, kterým se řítíme.

Klik na článek: Vratné PET lahve dobývají Česko, první automaty prošly zkušebním provozem

Související články

Inspirace

10 návyků, jak překonat negativní smýšlení

Inspirace

10 tipů na šetrnější Vánoce: od stromečku až po kapra

Inspirace

20+20 pozitivních zpráv, které zpříjemnily rok 2020

Společnost

Novoroční předsevzetí jinak. 10 tipů, které vám opravdu zlepší život

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie