Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Milovníci aut, zbystřete. V Česku se otevře unikátní muzeum Škodovek

Zdroj fotografií: Svět Škodovek

Nové automuzeum Svět Škodovek by mělo otevřít dveře prvním návštěvníkům na jaře příštího roku. K vidění budou jak užitkové verze aut, tak vládní speciály, ale třeba i pohřební vůz. „Milovníci automobilů se mohou těšit na největší ucelenou soukromou sbírku sportovních škodovek na světě,“ láká Zuzana Kantorová z mediální agentury.

Víte, proč se prvním škodovkám 105/120 přezdívalo užovka nebo kolik karosérií měla ŠKODA 1202 zvaná stejšn? Odpovědi na tyto a další otázky nabídne spolu s rozsáhlou expozicí vozů dnes již světoznámé značky nové automuzeum. Výstava bude rozdělena do několika sekcí podle funkce vystavených aut, která budou k vidění jak v původním stavu, tak i kompletně zrenovovaná.

Návštěvníci na výstavě uvidí více než sto veteránů.

Za projektem stojí automobiloví nadšenci, kteří začali první veterány shromažďovat asi před dvaceti lety. Postupně se jejich sbírka rozrostla až na nynějších 101 kusů. „Skladovali jsme je různě po halách a garážích a v sezóně jsme vyrazili s pár z nich na srazy. Přišlo nám ale líto, že většina je jen tak schovaná,“ vysvětlili okolnosti vzniku muzea.

V muzeu bude k vidění také mnoho sportovních aut.

Kromě přehlídky vozů se návštěvníci podívají rovněž do staré učebny autoškoly s kompletním stimulátorovým vybavením a mnoha dobovými pomůckami. „Součástí bude také expozice věnovaná historii dopravního značení v Československu,“ dodala Kantorová. Výstava bude k vidění v Čerčanech u Prahy, a přestože je její otevření v plánu až za několik měsíců, už nyní si mohou zájemci koupit vstupenky na crowdfundingovém portálu Hithit, a projekt tím podpořit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Blíží se konec palmového oleje? Vědci našli zdravější a zelenější alternativu

Jak pomáhá AfaSlovník lidem s afázií, ale i jinými poruchami řeči

Vědci našli způsob, jak znovu použít jednorázové roušky

Vědci konečně znají genetickou příčinu lupusu. Objev umožní vývoj účinné léčby

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…