Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

To je ale frajer! Tři dny balancoval na laně 50 metrů nad zemí

Saimati Aischan, čínský provazochodec se tedy rozhodně nenudí. A když už by nějaký ten náznak nudy měl začít, tento čilý muž si hned vymyslí zábavu. Ukázal to nad hlavami zvědavců v hlavním městě čínské provincie Hunan Changsha. Strávil tam padesát metrů nad zemí celé tři dny.

Balancovat padesát metrů nad zemí, stavět se na hlavu, nebo si dát na lano židli a na ní se postavit a to vše bez jakéhokoliv jištění? Pro tohoto umělce absolutně žádný problém! Zvlášť když má pro své umění ty nejlepší rodinné předpoklady. Aishan je zástupcem již sedmé generace provazochodců.

Jeho představení trvalo celkem dvaasedmdesát hodin a během nich měl jen krátké přestávky na odpočinek, spánek a jídlo. Ale jak se dá na laně spát? I s tím si Aishan poradil. Zřídil si na svém „pracovišti“ i provizorní noclehárnu – zavěsil si na lano speciální spacák.

Jen s jídlem to Aishan úplně nevychytal. Proviant mu totiž došel po dvou dnech, takže posledních dvacet hodin hladověl. Když ale po třech dnech na plošině vyjela za šťastným provazochodcem jeho žena a emotivně se s ním vítala, vše špatné bylo rázem zapomenuto. Blahopřejeme ke skvělému výkonu!

Zdroj foto: Reuters

 

Veronika Pukačová

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.