Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tento roztomilý robotický mazlíček vás zahřeje u srdce a ochrání váš domov

Ilustrační foto: Pexels

Uvažovali jste někdy o robotickém mazlíčkovi? Takový kamarád totiž žije v podstatě věčně a vyžaduje minimální údržbu. PetBota Loonu blíže představuje Interesting Engineering.

PetBot Loona, vyrobený robotickou společností KEYi Technology, je malý robot připomínající psa. Projekt byl nedávno představen na Consumer Electronics Show (CES) a společnost momentálně shromažďuje finanční prostředky na tento projekt na Indiegogo (platforma pro získávání finančních prostředků).

„Loona je chytrý, intuitivní, láskyplný a hravý společenský robot, navržený pro lidi a domácí mazlíčky,“ uvádí v prohlášení, které je součástí mediální sady od výrobců. Loona totiž své majitele umí přivítat, pozoruje je, když jdou kolem, a umí vyjádřit i radost. Dále také umí kýchat, škrábat, aportovat a prozkoumávat své okolí. Nad rámec běžných schopností domácího mazlíčka také beatboxuje, tančí a pózuje. To je spousta funkcí pro jednoho malého robota.

A její cena je vzhledem k faktu, že při správné péči zůstane se svými majiteli navždy, velice příznivá. Vyjde na 449 USD (necelých 10 000 CZK).

Jak Loona funguje

Loona využívá vidění, naslouchání a haptické vnímání, aby se zapojila do okolního světa, díky čemuž umí velmi citlivě reagovat na své okolí. Loona díky vidění umí rozlišit až 20 tváří současně, rozpoznat svého člověka v davu a reagovat na gesta rukou.

Poslech jí umožňuje vědět, kde se její majitel nachází, probudit se, když na ni člověk zavolá speciálním slovem, zároveň zvládá porozumět a reagovat na hlasové příkazy. A finálně, haptické vnímání jí umožňuje vnímat dotyky a odpovídajícím způsobem reagovat prostřednictvím hmatových senzorů, a to zejména na temeni hlavy.

Kromě toho má i široký repertoár čítající přes více než 700 různých emociálních reakcí, které vyjadřuje prostřednictvím své tváře na LCD obrazovce a pohybů nohou a uší.

Zdroj: Smart Solutions

Všestranný robot

S Loonou to však není vše jen o zábavě a hrách. Loona je pro bezpečnostní účely vybavena kamerou a reproduktorem. Když jsou její majitelé pryč, mohou svůj domov sledovat a kontrolovat právě pomocí její kamery.

V neposlední řadě se Loona může pochlubit dvěma typy pohybu: rychlým pohybem na čtyřech kolech a dvoukolovým vyváženým pohybem. Je vybavena 3D inteligentním plánováním trajektorie, takže se snadno přizpůsobí prostředí, ve kterém se nachází.

Loona je zkrátka ideálním společníkem pro lidi i domácí mazlíčky, s oběma komunikuje důvěryhodným a přátelským způsobem.

Zdroj: Interesting Engineering

Související články

Zaručeně zlepší den

Psi chápou význam podstatných jmen, zjistili vědci

Česku se navýšil počet evropských patentů, za minulý rok šlo o více než 240 přihlášek

Čeští vědci vytvořili web, který ukáže, jaké klima bude v jednotlivých částech země do konce století

Zlepšete své vůdčí schopností: Odkryjte potenciál strategického řízení

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kouzlo školy lesa učaruje nejen dětem. Přináší tipy na hry v přírodě

Inspirace z knihovny: Kouzlo školy lesa učaruje nejen dětem. Přináší tipy na hry v přírodě

Propadají vaše děti často nudě a tvrdí, že nemají co dělat? Někdy může být těžké nepodlehnout a…