Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tento roztomilý robotický mazlíček vás zahřeje u srdce a ochrání váš domov

Ilustrační foto: Pexels

Uvažovali jste někdy o robotickém mazlíčkovi? Takový kamarád totiž žije v podstatě věčně a vyžaduje minimální údržbu. PetBota Loonu blíže představuje Interesting Engineering.

PetBot Loona, vyrobený robotickou společností KEYi Technology, je malý robot připomínající psa. Projekt byl nedávno představen na Consumer Electronics Show (CES) a společnost momentálně shromažďuje finanční prostředky na tento projekt na Indiegogo (platforma pro získávání finančních prostředků).

„Loona je chytrý, intuitivní, láskyplný a hravý společenský robot, navržený pro lidi a domácí mazlíčky,“ uvádí v prohlášení, které je součástí mediální sady od výrobců. Loona totiž své majitele umí přivítat, pozoruje je, když jdou kolem, a umí vyjádřit i radost. Dále také umí kýchat, škrábat, aportovat a prozkoumávat své okolí. Nad rámec běžných schopností domácího mazlíčka také beatboxuje, tančí a pózuje. To je spousta funkcí pro jednoho malého robota.

A její cena je vzhledem k faktu, že při správné péči zůstane se svými majiteli navždy, velice příznivá. Vyjde na 449 USD (necelých 10 000 CZK).

Jak Loona funguje

Loona využívá vidění, naslouchání a haptické vnímání, aby se zapojila do okolního světa, díky čemuž umí velmi citlivě reagovat na své okolí. Loona díky vidění umí rozlišit až 20 tváří současně, rozpoznat svého člověka v davu a reagovat na gesta rukou.

Poslech jí umožňuje vědět, kde se její majitel nachází, probudit se, když na ni člověk zavolá speciálním slovem, zároveň zvládá porozumět a reagovat na hlasové příkazy. A finálně, haptické vnímání jí umožňuje vnímat dotyky a odpovídajícím způsobem reagovat prostřednictvím hmatových senzorů, a to zejména na temeni hlavy.

Kromě toho má i široký repertoár čítající přes více než 700 různých emociálních reakcí, které vyjadřuje prostřednictvím své tváře na LCD obrazovce a pohybů nohou a uší.

Zdroj: Smart Solutions

Všestranný robot

S Loonou to však není vše jen o zábavě a hrách. Loona je pro bezpečnostní účely vybavena kamerou a reproduktorem. Když jsou její majitelé pryč, mohou svůj domov sledovat a kontrolovat právě pomocí její kamery.

V neposlední řadě se Loona může pochlubit dvěma typy pohybu: rychlým pohybem na čtyřech kolech a dvoukolovým vyváženým pohybem. Je vybavena 3D inteligentním plánováním trajektorie, takže se snadno přizpůsobí prostředí, ve kterém se nachází.

Loona je zkrátka ideálním společníkem pro lidi i domácí mazlíčky, s oběma komunikuje důvěryhodným a přátelským způsobem.

Zdroj: Interesting Engineering

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…