Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Téměř 500 tun zboží míří k potřebným. Sbírka potravin pomáhá i nadále

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Rekordní výsledek má za sebou letošní jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin. Celkem se podařilo vybrat 445 tun potravin a 50 tun drogistického zboží, informovala Asociace společenské odpovědnosti.

Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí v České republice a po celé zemi se jí účastní tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Darované zboží se převeze do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes jednotlivé charitativní organizace i města a obce všem potřebným. Cesta pomoci je tak krátká a na místo určení se dary dostanou ve chvíli, kdy jsou potřeba. „Velmi mě těší, že i v těchto obtížných časech měli Češi o Sbírku potravin enormní zájem a pomohli. Za všechny projevy solidarity chci všem opravdu moc poděkovat. Je to pro nás závazek do budoucna, abychom se snažili co nejvíce lidem ohroženým chudobou zajistit příslušnou pomoc,“ uvedl Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.

Pomoc ve Sbírce potravin je zaměřena zejména na seniory, rodiny v krizi, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, hendikepované občany či lidi bez domova a pokrývá celou Českou republiku. „Počet osob odkázaných na pomoc potravinových bank bohužel stále narůstá, v porovnání s rokem 2021 jich bylo loni o 30 % víc. Proto je zapotřebí velmi ocenit, že systém charitativních potravinových sbírek v České republice funguje už deset let. Za tu dobu se v nich vybralo 4 200 tun potravin,“ sdělil Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Legalizace marihuany v Německu je na spadnutí

Astronomové zpozorovali hnědého trpaslíka žhavějšího než Slunce

Překročte své hranice: Jedinečné a odvážné designy tenisek čekají na svou příležitost!

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…