Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Stylové a pro dobrou věc. Obrázky na roušky a trička maluje talentovaná Klárka vleže

Klárka Šimková se na svět směje i přes těžkou diagnózu. Zdroj: rodinný archiv

Malování je pro čtrnáctiletou Klárku velkou vášní. Darovaný tablet, na kterém svá díla vytváří, jí byl věrným společníkem také při dlouhém pobytu v nemocnici. Tam musela mladá slečna kvůli zavedené plicní ventilaci strávit přes půl roku. A i když své kresby původně veřejně ukazovat nechtěla, při první vlně pandemie se rozhodla spojit příjemné s užitečným. Koupit tak nyní můžete roušky i další originální kousky s jejími ilustracemi. Výtěžek pomůže rodině s náklady na asistenci i pomůcky.

Trikator nabízí roušky, trička, mikiny i praktické tašky s kresbami mladé umělkyně. Zdroj: rodinný archiv

Nekompromisní diagnózu – svalovou atrofii II. typu – diagnostikovali Klárce už v prvním roce života. I přes postupné ochabování svalstva a zhoršování stavu ale mladá slečna neztrácí optimismus a chuť věnovat se tomu, co ji baví. Velkým koníčkem je pro ni už několik let malování. „Malovala hodně pro sebe. Občas mi dovolila nějaký obrázek sdílet a reakce mých přátel byla nečekaná. Obrázky se jim moc líbily a chtěli je mít na stěně nebo v kalendáři. Tohle ale Klárka nechtěla. Když přišel covid, tak ji zaujaly obrázky na rouškách a nápad byl na světě,“ popisuje vznik projektu maminka Klárky Mirka Šimková.

Klárčino dílo můžete mít doma i vy. Zdroj: rodinný archiv

K rouškám s draky, kočkami nebo srdcem postupně přibyly také mikiny, trička či praktické batohy. S prodejem zboží rodině pomohl zavedený e- shop Trikator. „Strašně moc nám všechno ulehčil, chtěli jsme původně nechat vyrábět trička sami, doma skladovat, rozesílat… Ale vůbec nevím, jak bychom to zvládali,“ oceňuje paní Šimková a dodává, že prakticky celou částku nad výrobu produktů věnuje e-shop rodině.

Peníze z prodeje autorského oblečení a doplňků pomohou s náklady na péči o Klárku. Zdroj: Trikator.cz

Peníze z prodeje originálních roušek a oblečení rodina využije na úhradu osobních asistentů, zdravotnických potřeb i budoucí výdaje spojené s léčbou. „Chtěla bych moc moc poděkovat všem, kdo si od Klárky cokoliv koupí. Dostáváme krásné zprávy od lidí, kteří píší, jak moc se jim výrobky líbí a skvěle nosí. Posílají také spoustu povzbuzení pro Klárku, která se toho docela bála. Za to děkuji opravdu moc,“ uzavírá Mirka Šimková.

Související články

Inspirace

Nadělte k Vánocům dárky, které mají smysl. Přinášíme inspiraci

Inspirace

Handicapovaní a zdraví vyjezdili na Václaváku peníze pro charitu

Inspirace

Projekt Návštěvy potmě propojuje světy nevidomých a seniorů

Inspirace

Kavárna Potmě odstartovala své turné po republice

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.