Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Stylové a pro dobrou věc. Obrázky na roušky a trička maluje talentovaná Klárka vleže

Klárka Šimková se na svět směje i přes těžkou diagnózu. Zdroj: rodinný archiv

Malování je pro čtrnáctiletou Klárku velkou vášní. Darovaný tablet, na kterém svá díla vytváří, jí byl věrným společníkem také při dlouhém pobytu v nemocnici. Tam musela mladá slečna kvůli zavedené plicní ventilaci strávit přes půl roku. A i když své kresby původně veřejně ukazovat nechtěla, při první vlně pandemie se rozhodla spojit příjemné s užitečným. Koupit tak nyní můžete roušky i další originální kousky s jejími ilustracemi. Výtěžek pomůže rodině s náklady na asistenci i pomůcky.

Trikator nabízí roušky, trička, mikiny i praktické tašky s kresbami mladé umělkyně. Zdroj: rodinný archiv

Nekompromisní diagnózu – svalovou atrofii II. typu – diagnostikovali Klárce už v prvním roce života. I přes postupné ochabování svalstva a zhoršování stavu ale mladá slečna neztrácí optimismus a chuť věnovat se tomu, co ji baví. Velkým koníčkem je pro ni už několik let malování. „Malovala hodně pro sebe. Občas mi dovolila nějaký obrázek sdílet a reakce mých přátel byla nečekaná. Obrázky se jim moc líbily a chtěli je mít na stěně nebo v kalendáři. Tohle ale Klárka nechtěla. Když přišel covid, tak ji zaujaly obrázky na rouškách a nápad byl na světě,“ popisuje vznik projektu maminka Klárky Mirka Šimková.

Klárčino dílo můžete mít doma i vy. Zdroj: rodinný archiv

K rouškám s draky, kočkami nebo srdcem postupně přibyly také mikiny, trička či praktické batohy. S prodejem zboží rodině pomohl zavedený e- shop Trikator. „Strašně moc nám všechno ulehčil, chtěli jsme původně nechat vyrábět trička sami, doma skladovat, rozesílat… Ale vůbec nevím, jak bychom to zvládali,“ oceňuje paní Šimková a dodává, že prakticky celou částku nad výrobu produktů věnuje e-shop rodině.

Peníze z prodeje autorského oblečení a doplňků pomohou s náklady na péči o Klárku. Zdroj: Trikator.cz

Peníze z prodeje originálních roušek a oblečení rodina využije na úhradu osobních asistentů, zdravotnických potřeb i budoucí výdaje spojené s léčbou. „Chtěla bych moc moc poděkovat všem, kdo si od Klárky cokoliv koupí. Dostáváme krásné zprávy od lidí, kteří píší, jak moc se jim výrobky líbí a skvěle nosí. Posílají také spoustu povzbuzení pro Klárku, která se toho docela bála. Za to děkuji opravdu moc,“ uzavírá Mirka Šimková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brno kráčí vstříc levným energiím. Město chystá instalaci tisíce solárních panelů

Studium v zahraničí je pro studenty neocenitelné, říká Tomáš, pořadatel EduFestivalu pro studenty i rodiče

V poušti kvete život. Zeleň rozzářila nejsušší místo světa

Pražská Lennonova zeď má nový kabátek. Jak vypadá?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…