Za vznikem originálního projektu stojí americký učitel gymnázia a jeho studenti. Do Frýdlantu nad Ostravicí na Gymnázium Beskydy Mountain Academy pozval zástupce ředitele Brazilku Angélicu Dass. Právě ta na mladé lidi udělala takový dojem, že se rozhodli dál propagovat její myšlenky v rámci projektu Srdcem, ne očima.
Angélica Dass vystupuje v boji proti rasismu po celém světě. Fotografuje portréty lidí od ramen nahoru a z výsledných fotografií dělá rozsáhlé koláže. Snaží se tak společnosti ukázat, že neexistují jen čtyři barvy kůže, ale že jich je rozsáhlé spektrum. Tento princip převzali i studenti a rozhodli se během jednoho roku navštívit 30 základních škol napříč Moravskoslezským krajem.
Na workshopech tvoří děti své vlastní portréty. Tělovými barvami v různých odstínech se pak snaží co nejlépe vystihnout ten svůj. Právě touto cestou pak mají žáci sami dospět k tomu, že nemohou škatulkovat lidi podle barvy kůže. Všechno probíhá přirozeně a bez nátlaku. Za celý projekt získali studenti dvě ocenění Gratias Tibi. Stali se vítězi v kategorii středoškolských projektů a vyhráli i Cenu České televize.
Zdroj: aktualne.cz
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok
Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…