Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti VŠE budou moct využívat sdílená kola rok zdarma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Bikesharing, tedy systém sdílení jízdních kol, nabývá v posledních letech v Česku na popularitě a počet zájemců, kteří si zaplatí měsíční či celoroční členství roste. Platit letos ale nebudou muset studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, kteří se budou moct městem prohánět zdarma.

Poukázky na celoroční využívání služby sdílených jízdních kol v Praze darovala studentům místní univerzity poradenská firma KPMG. Službu zajistí organizace Rekola, která je proslulá svými růžovými bicykly.

K dispozici budou studentům tři stovky kol, v blízkosti univerzitních budov vzniknou nové stojany na kola. Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze budou moct začít službu využívat 21. března, kdy Rekola zahajují po zimní přestávce novou sezonu. Ta potrvá až do listopadu.
Bikesharingový projekt funguje v Česku od roku 2013, za dobu své existence se rozšířil do šesti měst. Jednoduché půjčování je založené na mobilní aplikaci. Sdílení kol je obecně oblíbené pro svou nízkou cenu nebo eliminování negativního vlivu na životní prostředí.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Inspirace

Rekola pomáhají Pražanům po uzavírce Libeňského mostu

Inspirace

Ostrava upozorňuje hravou kampaní na pravidla jízdy na kole

V Brně je sdílení kol stále oblíbenější

Inspirace

Liberečtí si vyzkoušejí systém sdílených kol Rekola

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.