Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti gymnázia tráví pravidelně čas s dětmi v Klokánku

Zdroj fotografií: FB Z kaše ven

Kurzy vaření, výtvarné tvoření nebo charitativní sbírka. To jsou některé z aktivit, jimž se věnují dobrovolníci v rámci projektu Z KAŠE ven na pomoc dětem v hostivickém Klokánku. Především je ale pravidelně navštěvují a zpestřují jim volný čas.

Celá myšlenka vznikla v roce 2016 díky projektu Kdo jiný? od Člověka v tísni. „Projekt se snaží motivovat mladé lidi, aby byli aktivní a aby jim nebylo lhostejné prostředí kolem nás.Tehdy byly tématem menšiny a my jsme věděly, že se budeme chtít věnovat dětem v dětských domovech. Pro děti jsme se rozhodly zejména kvůli tomu, že jsme s nimi rády trávily čas. Navíc úsilí věnované do dětí se může promítnout v budoucnu,“ vysvětluje jedna z iniciátorek Adéla Janouchová. Tehdy byla v prvním ročníku na gymnáziu.

Skupina dobrovolníků začala do dětského zařízení jezdit v lednu 2017 a jezdí tam každý týden dodnes. S dětmi stráví vždy hodinu času. „Hrajeme si, zpíváme si, tancujeme, kreslíme, hodně program přizpůsobujeme individuálním potřebám dětí. Během těchto aktivit si s nimi povídáme a snažíme se jim být blízko, debatujeme i o dnu ve škole,“ vyjmenovává Janouchová. Celkem je dobrovolníků kolem deseti, za dětmi jich jezdí zpravidla tři až pět z nich.

Studenti za ty roky už vidí, že má jejich počínání smysl. Děti se na ně vždy těší a radostně je vítají. „Pozorujeme, že děti jsou vice komunikativní a aspoň na naší hodině spolu dokážou pokaždé lépe komunikovat a užívají si kolektivní atmosféru, ať už je aktivita jakkákoliv. Tety, které se o děti v Klokánku intenzivně starají, mají tuto hodinu odlehčenou,“ uzavírá letošní maturantka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.