Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti gymnázia tráví pravidelně čas s dětmi v Klokánku

Zdroj fotografií: FB Z kaše ven

Kurzy vaření, výtvarné tvoření nebo charitativní sbírka. To jsou některé z aktivit, jimž se věnují dobrovolníci v rámci projektu Z KAŠE ven na pomoc dětem v hostivickém Klokánku. Především je ale pravidelně navštěvují a zpestřují jim volný čas.

Celá myšlenka vznikla v roce 2016 díky projektu Kdo jiný? od Člověka v tísni. „Projekt se snaží motivovat mladé lidi, aby byli aktivní a aby jim nebylo lhostejné prostředí kolem nás.Tehdy byly tématem menšiny a my jsme věděly, že se budeme chtít věnovat dětem v dětských domovech. Pro děti jsme se rozhodly zejména kvůli tomu, že jsme s nimi rády trávily čas. Navíc úsilí věnované do dětí se může promítnout v budoucnu,“ vysvětluje jedna z iniciátorek Adéla Janouchová. Tehdy byla v prvním ročníku na gymnáziu.

Skupina dobrovolníků začala do dětského zařízení jezdit v lednu 2017 a jezdí tam každý týden dodnes. S dětmi stráví vždy hodinu času. „Hrajeme si, zpíváme si, tancujeme, kreslíme, hodně program přizpůsobujeme individuálním potřebám dětí. Během těchto aktivit si s nimi povídáme a snažíme se jim být blízko, debatujeme i o dnu ve škole,“ vyjmenovává Janouchová. Celkem je dobrovolníků kolem deseti, za dětmi jich jezdí zpravidla tři až pět z nich.

Studenti za ty roky už vidí, že má jejich počínání smysl. Děti se na ně vždy těší a radostně je vítají. „Pozorujeme, že děti jsou vice komunikativní a aspoň na naší hodině spolu dokážou pokaždé lépe komunikovat a užívají si kolektivní atmosféru, ať už je aktivita jakkákoliv. Tety, které se o děti v Klokánku intenzivně starají, mají tuto hodinu odlehčenou,“ uzavírá letošní maturantka.

Související články

Zaručeně zlepší den

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …