Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Středoškolští studenti získají bezprostřední kontakt s badateli

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: avcr.cz, Pexels

Reálné setkání se světem vědy, přímý kontakt s vědci a nevšední zkušenost s kreativitou vlastního myšlení. To čeká nadané středoškolské studenty, kteří se svými učiteli zavítají na intenzivní školu projektu 100 vědců do škol.

„Projekt 100 vědců do škol usiluje o to, aby se studenti dozvěděli, čemu se čeští vědci věnují, a měli také možnost si s nimi popovídat a získat tak konkrétní pohled na to, co je přivedlo k vědě a jaký je jejich životní příběh,“ vysvětlil Roman Neruda z Ústavu informatiky Akademie věd ČR.

Pro studenty může toto setkání posloužit jako inspirace pro další studium a seznámení se s aktuálními poznatky ze světa vědy a výzkumu. Učitele mohou přednášky inspirovat ke zkvalitnění výuky a navázání spolupráce s vědci.

Projekt 100 vědců zavítá do několika českých měst a přivítá významné osobnosti české vědy. V Brně proběhnou setkání ve dnech 18. až 20.dubna, v Pardubicích 31. května až 1. června a v Uherském Hradišti 21. až 22. června.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.