Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sto bezdomovců vyfotografovalo Londýn. Vznikl tak jedinečný kalendář

Fotografie se často nelišili od děl profesionálních fotografů. Zdroj: Cafe Art

Letošní léto se zástupci organizace Cafe Art v Anglii rozhodli, že umožní lidem bez domova projevit svoji osobnost a umělecké nadání. Stovce z nich organizátoři rozdali jednorázové fotoaparáty a zaplatili jim i školení v Královské fotografické společnosti. Výsledek byl ohromující.

Lidé bez domova dostali sto fotoaparátů a jediný pokyn – vyfoťte Londýn svýma očima. Organizaci se nazpátek vrátilo asi dva a půl tisíce fotografií, které se často nelišili od děl profesionálních fotografů. Vedení Cafe Art nakonec vybralo dvacet nejlepších snímků, z nichž vznikl kalendář pro rok 2016.

„Všechny získané peníze se vrátí zpět do projektu. Zaplatíme z nich tisk fotografií i výrobu kalendáře. Zároveň část z nich dostane jako odměnu vítěz nejlepší fotografie a také nakoupíme materiály pro umělecky založené lidi bez domova. Někteří také získají návštěvy výtvarných kurzů,“ řekli zástupci Cafe Art.

Zdroj: Cafe Art.org; Doba.sk

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.