Státní zdravotní ústav pomůže osobám ohroženým chudobou a sociálním vyloučením

Zdroj fotografie: Pixabay

Zdravotnictví je sice v České republice na špičkové úrovni, přesto je zde řada osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením. Právě na tyto dvě skupiny lidí míří nový projekt, který v březnu spustil Státní zdravotní ústav. Jeho cílem je především poskytnout dotyčným informace o zdravém způsobu života.

„Bude zřízeno 14 regionálních center podpory zdraví jako odborné základny pro realizaci nově vytvořených 66 intervenčních programů podpory,“ přiblížil podobu projektu ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský. Konkrétně půjde o různé interaktivní přednášky, kurzy zdravého životního stylu s praktickými ukázkami, dny zdraví v komunitě či individuální konzultace prostřednictvím mediátorů s možností přizvat lékaře nebo jiného odborníka.

V současnosti žije v Česku kolem 100 tisíc sociálně vyloučených osob. Kromě toho, že se potýkají s chudobou a nedostatečným začleněním do většinové společnosti, mají také snížené možnosti využívat standardní zdravotní a sociální služby. V tom by měl pomoci právě projekt „Efektivní podpora zdraví osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením“, který potrvá do roku 2022.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec