Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Státní zdravotní ústav pomůže osobám ohroženým chudobou a sociálním vyloučením

Zdroj fotografie: Pixabay

Zdravotnictví je sice v České republice na špičkové úrovni, přesto je zde řada osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením. Právě na tyto dvě skupiny lidí míří nový projekt, který v březnu spustil Státní zdravotní ústav. Jeho cílem je především poskytnout dotyčným informace o zdravém způsobu života.

„Bude zřízeno 14 regionálních center podpory zdraví jako odborné základny pro realizaci nově vytvořených 66 intervenčních programů podpory,“ přiblížil podobu projektu ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský. Konkrétně půjde o různé interaktivní přednášky, kurzy zdravého životního stylu s praktickými ukázkami, dny zdraví v komunitě či individuální konzultace prostřednictvím mediátorů s možností přizvat lékaře nebo jiného odborníka.

V současnosti žije v Česku kolem 100 tisíc sociálně vyloučených osob. Kromě toho, že se potýkají s chudobou a nedostatečným začleněním do většinové společnosti, mají také snížené možnosti využívat standardní zdravotní a sociální služby. V tom by měl pomoci právě projekt „Efektivní podpora zdraví osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením“, který potrvá do roku 2022.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.