Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Startuje Evropský týden mobility, vyzývá ke sdílení aut

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Způsobů dopravy existuje celá řada, většina lidí přesto využívá primárně automobily. Evropský týden mobility se každoročně snaží propagovat ty ostatní – od chůze až po tramvaje. Všechny totiž zatěžují životní prostředí podstatně méně než auta.

Letošní ročník akce, která se po celé Evropě koná od 16. do 22. září, se zaměřuje na sdílenou dopravu. Podle odhadů je totiž až 85 procent automobilových jízd absolvováno s jediným cestujícím-řidičem v autě. Kampaň proto vyzývá k častějšímu využívání spolujízdy, carsharingu nebo sdílených kol. Tyto možnosti jsou lepší nejen pro životní prostředí, ale i z ekonomického hlediska.

Česko se akce účastní pravidelně od roku 2002. Letos se k ní připojí 25 měst v republice, každé s vlastním programem. Evropský týden mobility zakončí 22. září den bez aut, kdy je doporučeno nechat celý den automobil zaparkovaný na svém místě.

Související články

Inspirace

Ostravští mohou nově využít možnost sdílených kol

Inspirace

Pardubické Senior taxi vyjede poprvé v červnu

Inspirace

Při blokovém čištění v Brně se řidičům odtažená vozidla vrátí zpět

Inspirace

Startuje další ročník projektu Do práce na kole

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.