Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spolek pořádá zdarma kurzy africké kuchyně a učí lidi jíst zdravěji

Lidé se na kurzech naučí i to, jak zahrnout do jídelníčku celozrnné potraviny a zeleninu. Zdroj: Oldways

Vzdělávací organizace Oldways se rozhodla pomoci lidem zhubnout a naučit se zdravě jíst a vařit. V americkém Bostonu pořádá kurzy, ve kterých dobrovolníci propojují zdravé recepty s africkým dědictvím a kulturní identitou.

Myšlenka dobrovolnického programu nazvaného The African Heritage and Health Program (v překladu Program afrického dědictví a zdraví) se zrodila v roce 2011. Hlavním principem projektu je dnes naučit návštěvníky kurzu nejen zdravě jíst a vařit, ale také zhubnout či pomoci jim pochopit, jak jídlo souvisí s africkým dědictvím. O dva roky později se přihlásili první studenti a jen za rok 2013 navštívilo kurz přes pět set lidí, přičemž šedesát tři procent z nich během programu zhublo.

„Lidem to dává přesně ty dovednosti, které potřebují. Naučí se techniku, kterou můžou aplikovat na různé jídlo v potravinové pyramidě. Naším záměrem je zkusit lidi přesvědčit, aby to, co se tu naučí, poté zavedli do praxe ve svých domovech,“ řekla pro Huffington Post manažerka programu Sarah McMackin.

Projekt má několik lektorů, kteří zastupují různé odborníky od nutričních poradců, šéfkuchařů až po dietology. Všichni se snaží svým studentům předat způsob, jak vybírat potraviny, aby prospívaly tělu. V současné době trvají kurzy šest týdnů a lidé se učí například jak zahrnout do jídelníčku celozrnné potraviny a zeleninu či kde všude se dá využít mango či papája. Dostávají i užitečné tipy na to, jak vyzrát díky zdravé stravě nad obezitou a kardiovaskulárními nemocemi, které trápí velkou část Spojených států amerických.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…