Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spolek pořádá zdarma kurzy africké kuchyně a učí lidi jíst zdravěji

Lidé se na kurzech naučí i to, jak zahrnout do jídelníčku celozrnné potraviny a zeleninu. Zdroj: Oldways

Vzdělávací organizace Oldways se rozhodla pomoci lidem zhubnout a naučit se zdravě jíst a vařit. V americkém Bostonu pořádá kurzy, ve kterých dobrovolníci propojují zdravé recepty s africkým dědictvím a kulturní identitou.

Myšlenka dobrovolnického programu nazvaného The African Heritage and Health Program (v překladu Program afrického dědictví a zdraví) se zrodila v roce 2011. Hlavním principem projektu je dnes naučit návštěvníky kurzu nejen zdravě jíst a vařit, ale také zhubnout či pomoci jim pochopit, jak jídlo souvisí s africkým dědictvím. O dva roky později se přihlásili první studenti a jen za rok 2013 navštívilo kurz přes pět set lidí, přičemž šedesát tři procent z nich během programu zhublo.

„Lidem to dává přesně ty dovednosti, které potřebují. Naučí se techniku, kterou můžou aplikovat na různé jídlo v potravinové pyramidě. Naším záměrem je zkusit lidi přesvědčit, aby to, co se tu naučí, poté zavedli do praxe ve svých domovech,“ řekla pro Huffington Post manažerka programu Sarah McMackin.

Projekt má několik lektorů, kteří zastupují různé odborníky od nutričních poradců, šéfkuchařů až po dietology. Všichni se snaží svým studentům předat způsob, jak vybírat potraviny, aby prospívaly tělu. V současné době trvají kurzy šest týdnů a lidé se učí například jak zahrnout do jídelníčku celozrnné potraviny a zeleninu či kde všude se dá využít mango či papája. Dostávají i užitečné tipy na to, jak vyzrát díky zdravé stravě nad obezitou a kardiovaskulárními nemocemi, které trápí velkou část Spojených států amerických.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Pompeje vydaly další vykopávky

Co způsobuje neobvyklé zbarvení vzácných hnědých pand?

Brněnští vědci zkoumají Alzheimerovu chorobu pomocí „minimozečků“

Francouzská vesnice bude mít hřbitov se solární energií

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…