Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spisovatelka psala o svých prázdných autogramiádách. Dostala podporu od slavných autorů

Ilustrační foto: Pixabay

Nové autorce Chelsea Banning se dostalo ohromné podpory poté, co se vyjádřila ke své autogramiádě, na kterou skoro nikdo nedorazil, píše server Euro News.

Chelsea Banning pořádala autogramiádu v Ohiu v USA pro svůj debutový román Of Crowns and Legends. Jenže na akci dorazili pouze dva lidé.

„Včera si přišli pro podpis pouze 2 lidé, takže jsem byla docela naštvaná,“ píše v hořkosti spisovatelka na svém Twitter účtu. Zvlášť frustrující a trapné pro ni prý bylo, že původně účast potvrdilo 37 hostů.

Chelsea je fantasy spisovatelkou, její kniha má kořeny v artušovské legendě. Nespokojený tweet se stal poměrně virálním – brzy po uveřejnění obdržel 62 000 lajků a více než 2 000 komentářů a retweetů. Od té doby autorka úspěšně vyprodala podepsané kopie příběhu, na kterém pracovala 15 let.

Kteří autoři Chelseinu tvorbu podpořili?

Mezi těmi, kteří na autorčin tweet reagovali, bylo několik známých tváří, které nám svými odpověďmi připomněly, že každý někde začíná.

Terry Pratchett a já jsme pořádali autogramiádu na Manhattanu pro knížku Good Omens, kam vůbec vůbec nikdo nepřišel. Takže máte nad námi převahu 2 účastníků, napsal britský spisovatel Neil Gaiman o svém zesnulém kolegovi a příteli.

„Připojuji se do klubu,“ reagoval autorka populárního příběhu Příběh služebnice Margaret Atwoodová. „Pořádala jsem autogramiádu, kam nikdo nepřišel, kromě chlapa, který chtěl koupit nějakou izolepu a myslel si, že tam pracuju,“ dodává úsměvnou příhodu ze svých začátků Margaret.

Ilustrační foto: Pixabay

Mnohokrát jsem seděla osamělá u podpisového stolu a čekala, až někdo přijde, většinou se však zeptal, kde jsou toalety, píše Jodie Picoultová, autorka díla My Sister’s Keeper.

„Jednou jsem byla součástí akce pro CHOCOLAT v Glasgow, kde jediný, kdo se objevil, byl starý muž, který se přišel schovat před deštěm,“ napsala autorka Joanne Harris, která předsedá britské skupině Society of Authors.

Nejpopulárnějším autorem, který na tweet reagoval, však nebyl nikdo jiný než milovník hororů Stephen King, který se podělil o zvlášť pikantní zážitek: „Při mé první autogramiádě knihy SALEM’S LOT jsem měl pouze jednoho fanouška. Tlustý kluk, který přišel a řekl: „Hej, kámo, nevíš, kde jsou nějaké knihy o nacistech?“

Odpověď autorky na sebe nenechala dlouho čekat: „Pane Bože!… mimochodem, můj manžel vyšiloval víc než já, že mi odpověděl Stephen King. Je obrovský fanoušek! Děkuji za váš příběh, pane!“

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Nejlepším řešením bezdomovectví je prevence, ne hroty na lavičkách, říká spoluzakladatelka Architektů bez hranic

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Pakt proti dezinformacím generovaným AI má omezit narušování demokratických voleb

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…