Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spisovatelka psala o svých prázdných autogramiádách. Dostala podporu od slavných autorů

Ilustrační foto: Pixabay

Nové autorce Chelsea Banning se dostalo ohromné podpory poté, co se vyjádřila ke své autogramiádě, na kterou skoro nikdo nedorazil, píše server Euro News.

Chelsea Banning pořádala autogramiádu v Ohiu v USA pro svůj debutový román Of Crowns and Legends. Jenže na akci dorazili pouze dva lidé.

„Včera si přišli pro podpis pouze 2 lidé, takže jsem byla docela naštvaná,“ píše v hořkosti spisovatelka na svém Twitter účtu. Zvlášť frustrující a trapné pro ni prý bylo, že původně účast potvrdilo 37 hostů.

Chelsea je fantasy spisovatelkou, její kniha má kořeny v artušovské legendě. Nespokojený tweet se stal poměrně virálním – brzy po uveřejnění obdržel 62 000 lajků a více než 2 000 komentářů a retweetů. Od té doby autorka úspěšně vyprodala podepsané kopie příběhu, na kterém pracovala 15 let.

Kteří autoři Chelseinu tvorbu podpořili?

Mezi těmi, kteří na autorčin tweet reagovali, bylo několik známých tváří, které nám svými odpověďmi připomněly, že každý někde začíná.

Terry Pratchett a já jsme pořádali autogramiádu na Manhattanu pro knížku Good Omens, kam vůbec vůbec nikdo nepřišel. Takže máte nad námi převahu 2 účastníků, napsal britský spisovatel Neil Gaiman o svém zesnulém kolegovi a příteli.

„Připojuji se do klubu,“ reagoval autorka populárního příběhu Příběh služebnice Margaret Atwoodová. „Pořádala jsem autogramiádu, kam nikdo nepřišel, kromě chlapa, který chtěl koupit nějakou izolepu a myslel si, že tam pracuju,“ dodává úsměvnou příhodu ze svých začátků Margaret.

Ilustrační foto: Pixabay

Mnohokrát jsem seděla osamělá u podpisového stolu a čekala, až někdo přijde, většinou se však zeptal, kde jsou toalety, píše Jodie Picoultová, autorka díla My Sister’s Keeper.

„Jednou jsem byla součástí akce pro CHOCOLAT v Glasgow, kde jediný, kdo se objevil, byl starý muž, který se přišel schovat před deštěm,“ napsala autorka Joanne Harris, která předsedá britské skupině Society of Authors.

Nejpopulárnějším autorem, který na tweet reagoval, však nebyl nikdo jiný než milovník hororů Stephen King, který se podělil o zvlášť pikantní zážitek: „Při mé první autogramiádě knihy SALEM’S LOT jsem měl pouze jednoho fanouška. Tlustý kluk, který přišel a řekl: „Hej, kámo, nevíš, kde jsou nějaké knihy o nacistech?“

Odpověď autorky na sebe nenechala dlouho čekat: „Pane Bože!… mimochodem, můj manžel vyšiloval víc než já, že mi odpověděl Stephen King. Je obrovský fanoušek! Děkuji za váš příběh, pane!“

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Dánsko chce snížit věk pro potraty bez souhlasu rodičů i nezletilým dívkám

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…