Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž Dětský čin roku představila své letošní hrdiny

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: detskycinroku.cz

Svět je plný dobrých skutků a ne vždy za nimi stojí dospělí. Důkazem je i projekt Dětský čin roku, který každoročně oceňuje odvážné a dobrosrdečné děti. Letos se přihlásilo více než 670 příběhů.

V soutěži uspěl například příběh Martina, který rád tráví čas se svým postarším sousedem Tondou, a ochotně mu pomáhá, s čím je třeba. Jára se zase zasloužil o dopravu vážně zraněného kamaráda k jeho prarodičům, což přispělo ke klíčovému brzkému zásahu lékařů. A třeba Patrik pomohl kamarádovi k obezřetnosti na sociální síti, kde narazili na podvodný profil.

„V každém ročníku mě nepřestává udivovat upřímnost a odvaha, s jakou děti dělají dobré skutky. Přihlášené příběhy jsou nesmírně motivující a vyzařuje z nich pozitivní energie,“ říká PR manažerka projektu Alžběta Suchanová. V rámci projektu se předávají ceny v sedmi hlavních kategoriích zaměřených třeba na pomoc starším, v rámci kolektivu i pomoc přírodě.

Související články

Inspirace

Dětský čin roku ocenil inspirativní příběhy dětí s dobrým srdcem

Inspirace

Soutěž dětský čin roku ocenila děti za pomoc druhým

Inspirace

Cena Gratias Tibi vyzdvihla aktivní mladé lidi a jejich projekty

Byznys

Soutěž vyhlásila nejlepší ekologické projekty v Česku

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.