Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sousedská výpomoc je opět v kurzu. Kutily z okolí snadno najdete online

Zdroj ilustrační fotografie: Freepik

Potřebujete přivrtat poličku, vymalovat strop nebo opravit kapající kohoutek? Doby, kdy stačilo zazvonit u sousedů, jsou už zdánlivě ty tam. Portál Super soused však nabízí pohodlné řešení.

Řemeslníci jsou v Česku stále nedostatkovým zbožím a když už přeci jen nějakého seženete, zpravidla se jeho pracovní doba kryje s tou vaší. Snaha najít kompromis mezi tak trochu retro sousedským řešením a moderními online službami dala vzniknout webovému portálu Super soused, který propojuje nabídky a poptávky domácích prací mezi sousedy. Projekt nyní úspěšně běží hned v několika českých městech – kromě Prahy a Brna také v Liberci, Ostravě, Olomouci či Plzni.

A jak to funguje? Jednoduše. Do systému zadáte požadavek nebo problém, s jehož řešením potřebujete pomoct. Pak vyčkáte, než vás zahrnou nabídky zaregistrovaných a ověřených super sousedů. Právě díky referencím se nemusíte obávat, že by k vám dorazil někdo problematický. Pro ještě snazší a pohotovější řešení vašich problémů si můžete tržiště sousedské výpomoci stáhnout také jako aplikaci do mobilního telefonu.

Super sousedé se osvědčili i ve spolupráci s nábytkářským gigantem IKEA, který je proslulý svým puzzle systémem většiny výrobků. Část zaregistrovaných kutilů se na tento typ práce přímo specializuje, a tak nábytek rychle a pohotově smontuje.

Prostor však dostává i dobročinnost. V jarní vlně koronavirové epidemie spustili tvůrci projektu bezplatnou sousedskou výpomoc, která stále pokračuje. Dobrovolníci pomáhají nejohroženějším lidem s dovozem nákupu, zajištěním léků a drogerie, venčením domácích mazlíčků nebo šitím roušek.

Související články

Nezařazené

Speciální webová stránka chce pomáhat lidem po úrazech

Inspirace

Brněnská nábytková banka pomohla už více než padesáti rodinám

Inspirace

Dobročinný projekt Fandi mámám pomáhá samoživitelkám v nouzi

Inspirace

Web ostravských vědců pomůže blízkým pacientů po mrtvici

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie