Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sousedská výpomoc je opět v kurzu. Kutily z okolí snadno najdete online

Zdroj ilustrační fotografie: Freepik

Potřebujete přivrtat poličku, vymalovat strop nebo opravit kapající kohoutek? Doby, kdy stačilo zazvonit u sousedů, jsou už zdánlivě ty tam. Portál Super soused však nabízí pohodlné řešení.

Řemeslníci jsou v Česku stále nedostatkovým zbožím a když už přeci jen nějakého seženete, zpravidla se jeho pracovní doba kryje s tou vaší. Snaha najít kompromis mezi tak trochu retro sousedským řešením a moderními online službami dala vzniknout webovému portálu Super soused, který propojuje nabídky a poptávky domácích prací mezi sousedy. Projekt nyní úspěšně běží hned v několika českých městech – kromě Prahy a Brna také v Liberci, Ostravě, Olomouci či Plzni.

A jak to funguje? Jednoduše. Do systému zadáte požadavek nebo problém, s jehož řešením potřebujete pomoct. Pak vyčkáte, než vás zahrnou nabídky zaregistrovaných a ověřených super sousedů. Právě díky referencím se nemusíte obávat, že by k vám dorazil někdo problematický. Pro ještě snazší a pohotovější řešení vašich problémů si můžete tržiště sousedské výpomoci stáhnout také jako aplikaci do mobilního telefonu.

Super sousedé se osvědčili i ve spolupráci s nábytkářským gigantem IKEA, který je proslulý svým puzzle systémem většiny výrobků. Část zaregistrovaných kutilů se na tento typ práce přímo specializuje, a tak nábytek rychle a pohotově smontuje.

Prostor však dostává i dobročinnost. V jarní vlně koronavirové epidemie spustili tvůrci projektu bezplatnou sousedskou výpomoc, která stále pokračuje. Dobrovolníci pomáhají nejohroženějším lidem s dovozem nákupu, zajištěním léků a drogerie, venčením domácích mazlíčků nebo šitím roušek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Nechce se vám cvičit a cítíte se provinile? Evoluční biologové mají vysvětlení, které vás uklidní

Originální hadříky seženete on-line a za pár kaček. Internetový sekáč míří do Česka

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…