Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Smysl pro humor a víra v hrdiny lidstvo neopouští. Do boje s mimozemšťany by povolalo Schwarzeneggera

Ilustrační foto: Depositphotos

Kdo by nejlépe ochránil zemi v případě mimozemského útoku? Tak zněla netradiční anketní otázka britské televize Blaze. Výsledek vás možná překvapí. Lidé by v takové situaci nesvěřili vedení země politikům ani odborníkům. Anketu ovládli filmoví akční hrdinové v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Otázku, kdo a jak by měl vést lidstvo, si v souvislosti s aktuální situací kladou média napříč kontinenty. Nyní však tazatelé postavili dva tisíce Britů před mnohem záludnější problém. Ptali se jich, kdo by svět nejlépe ochránil v případě mimozemského útoku. Nejvíce dotazovaných by svůj osud svěřilo do rukou filmového Terminátora Arnolda Schwarzeneggera, v těsném závěsu pak skončil herec Will Smith.

Chci poděkovat lidem, kteří ve mě vkládají svou důvěru. Jsem připraven do služby,“ reagoval na výsledek ankety na svém Twitteru sám Schwarzenegger. Pravda, populární herec má za sebou kromě filmového zabíjení padouchů i politické zkušenosti. Mluvčího televize Blaze, která průzkum iniciovala, ale přílišná důvěra lidí v celebrity děsí. „Je trochu znepokojující, že i v takové anketě lidé považují za vhodnější celebrity známé ze sci-fi filmů než současné světové politiky,“ uvedl pro deník Express.

Žebříček akčních hrdinů narušuje pouze přírodovědec David Attenborough, který se umístil jako třetí. Naopak současným politickým lídrům by dotázaní svoji ochranu před mimozemskými civilizacemi nesvěřili. Americký prezident Joe Biden se například umístil až na dvacátém místě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Řemeslo je v dnešní době umění, děti si to můžou vyzkoušet, říká ředitel ostravské Fajne dilny

Které písničky dělají lidem největší radost?

Vařím pro dobrou věc: festival na podporu autismu nabídne gastro speciality i pohodovou zábavu

Britský král napsal knihu pro děti. Zabývá se klimatickou změnou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…