Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Smysl pro humor a víra v hrdiny lidstvo neopouští. Do boje s mimozemšťany by povolalo Schwarzeneggera

Ilustrační foto: Depositphotos

Kdo by nejlépe ochránil zemi v případě mimozemského útoku? Tak zněla netradiční anketní otázka britské televize Blaze. Výsledek vás možná překvapí. Lidé by v takové situaci nesvěřili vedení země politikům ani odborníkům. Anketu ovládli filmoví akční hrdinové v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Otázku, kdo a jak by měl vést lidstvo, si v souvislosti s aktuální situací kladou média napříč kontinenty. Nyní však tazatelé postavili dva tisíce Britů před mnohem záludnější problém. Ptali se jich, kdo by svět nejlépe ochránil v případě mimozemského útoku. Nejvíce dotazovaných by svůj osud svěřilo do rukou filmového Terminátora Arnolda Schwarzeneggera, v těsném závěsu pak skončil herec Will Smith.

Chci poděkovat lidem, kteří ve mě vkládají svou důvěru. Jsem připraven do služby,“ reagoval na výsledek ankety na svém Twitteru sám Schwarzenegger. Pravda, populární herec má za sebou kromě filmového zabíjení padouchů i politické zkušenosti. Mluvčího televize Blaze, která průzkum iniciovala, ale přílišná důvěra lidí v celebrity děsí. „Je trochu znepokojující, že i v takové anketě lidé považují za vhodnější celebrity známé ze sci-fi filmů než současné světové politiky,“ uvedl pro deník Express.

Žebříček akčních hrdinů narušuje pouze přírodovědec David Attenborough, který se umístil jako třetí. Naopak současným politickým lídrům by dotázaní svoji ochranu před mimozemskými civilizacemi nesvěřili. Americký prezident Joe Biden se například umístil až na dvacátém místě.

Související články

Společnost

Češi si vybírají svého nejvýznamnějšího vynálezce

Inspirace

Praha ocenila sociální pracovníky za jejich Srdce na dlani

Příroda a ekologie

Hlasujte pro českou borovici v anketě Evropský strom roku

Příroda a ekologie

Za každý hlas pro Chudobínskou borovici bude vysazen strom

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…