Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Smysl pro humor a víra v hrdiny lidstvo neopouští. Do boje s mimozemšťany by povolalo Schwarzeneggera

Ilustrační foto: Depositphotos

Kdo by nejlépe ochránil zemi v případě mimozemského útoku? Tak zněla netradiční anketní otázka britské televize Blaze. Výsledek vás možná překvapí. Lidé by v takové situaci nesvěřili vedení země politikům ani odborníkům. Anketu ovládli filmoví akční hrdinové v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Otázku, kdo a jak by měl vést lidstvo, si v souvislosti s aktuální situací kladou média napříč kontinenty. Nyní však tazatelé postavili dva tisíce Britů před mnohem záludnější problém. Ptali se jich, kdo by svět nejlépe ochránil v případě mimozemského útoku. Nejvíce dotazovaných by svůj osud svěřilo do rukou filmového Terminátora Arnolda Schwarzeneggera, v těsném závěsu pak skončil herec Will Smith.

Chci poděkovat lidem, kteří ve mě vkládají svou důvěru. Jsem připraven do služby,“ reagoval na výsledek ankety na svém Twitteru sám Schwarzenegger. Pravda, populární herec má za sebou kromě filmového zabíjení padouchů i politické zkušenosti. Mluvčího televize Blaze, která průzkum iniciovala, ale přílišná důvěra lidí v celebrity děsí. „Je trochu znepokojující, že i v takové anketě lidé považují za vhodnější celebrity známé ze sci-fi filmů než současné světové politiky,“ uvedl pro deník Express.

Žebříček akčních hrdinů narušuje pouze přírodovědec David Attenborough, který se umístil jako třetí. Naopak současným politickým lídrům by dotázaní svoji ochranu před mimozemskými civilizacemi nesvěřili. Americký prezident Joe Biden se například umístil až na dvacátém místě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pražská Lennonova zeď má nový kabátek. Jak vypadá?

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Rudá planeta není jen rudá. Jeden z jejích kráterů ukrývá podivné zelené skály

Vydejte se do kina. Chystá se festival německy mluvených filmů Das Filmfest

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…