Praha ocenila asi třicet pracovníků sociálních služeb za lidský přístup a pomoc

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Dvacet čtyři žen a pět mužů bylo v listopadu oceněno v populární anketě Srdce na dlani. V devátém ročníku cenu získali pracovníci příspěvkových organizací Prahy za lidský přístup a pomoc klientům. Vítězové ankety byli vybráni na základě největšího počtu hlasů, které získali v anketě přímo od klientů z pražských zařízení poskytujících sociální služby, jako jsou domovy pro seniory nebo domovy se zvláštním režimem.

Smyslem závěrečného finále ankety je především poděkovat a morálně ocenit obětavou práci pracovníků v sociálních službách. „Za mnohdy neobyčejné a někdy i výjimečné činy oceňovaných pracovníků si anketa získala mezi zaměstnanci a klienty svou prestiž. Navíc je vnímána, jako určitý způsob poděkování za obětavou práci,“ přiblížil anketu ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján s tím, že pro každého oceněného byl připraven diplom, plaketa Srdce na dlani a drobné dárky.

Anketa Srdce na dlani vznikla před devíti lety a klienti jednotlivých zařízení v ní vybírají z řad zaměstnanců ty, kteří svým výjimečným přístupem, zájmem, empatií a ochotou získají během roku největší oblibu. Ti jsou pak navrženi na prestižní ocenění. Pracovníci s nejvyšším počtem hlasů následně postupují do slavnostního finále.

Autor článku

Barbora Jahodová