Smích má pozitivní vliv na psychiku i tělo. Ve Velké Británii se jeho pomocí rozhodli řešit úzkosti pramenící z pandemie. Dívčí škola v Brightonu proto zavedla takzvanou terapii smíchem.
Podle výzkumů smích snižuje hladinu kortizolu, hlavního stresového hormonu v lidském těle. Zvyšuje také produkci endorfinů, které přispívají k pocitu štěstí a zmírňují bolest či napětí. Mimo to může posilovat imunitní systém. „Děti byly izolované, a to jim nevynahradí žádné množství kontaktu přes aplikaci Zoom,“ uvedla Emma Jenningsová, která vede terapie smíchem na dívčí škole v Brightonu. Její lekce začínají tím, že děti mluví o svých pocitech nervozity nebo úzkosti, následuje zábavnější část, kdy vyvádí různé „skopičiny” jejichž součástí je smích.
„Mysleli jsme si, že by bylo skvělé zavést čistě zábavnou hodinu, ve které dívky nepocítí ani kapku stresu a budou se při ní hihňat. Děti se smějí průměrně 400krát za den, zatímco dospělí jen 15krát. To vysvětluje, proč jsou obecně v mnohem větším stresu. Ráda bych se ujistila, že se naše žačky smějí nejvíc, jak to jen jde. Tyto terapie zavedeme také pro naše vyučující a rodiče studentek,“ uvedla ředitelka dívčí školy Rosie McCollová.
Zdroj: České noviny, The Times
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění
Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…