Mnoho lidí má po prodělání infarktu strach být sexuálně aktivní. Obavy z další epizody vedou ke snížení frekvence nebo úplnému zanevření na sexuální život. Podle CNN však výzkum týmu profesora Yariv Gerbera z Univerzity v Tel Avivu dokazuje pozitivní vliv sexu na zdraví pacientů.
Po dvaceti letech výzkumu uveřejnil minulý týden izraelský tým vědců výsledky studie v Europian Journal of Preventive Cardiology. A co z nich vyplývá? Páry, které v prvních šesti měsících po epizodě zachovají nebo zvýší sexuální aktivitu, mají o 35 procent vyšší šanci na přežití. A to v porovnání s těmi, kteří frekvenci snížili nebo přestali být aktivní úplně. Důvodem je podle Gerbera pozitivní vliv sexu na fyzickou formu, mentální flexibilitu a stabilitu manželských vztahů.
„Obnovení sexuální aktivity brzy po infarktu může být zdrojem pocitů vitality, funkčnosti a zdraví. Zdravá sexualita je znakem celkové prosperity,“ uvedl Gerber v tiskové zprávě. Pokud pacient dokáže bez potíží vyjít schody nebo ujít kilometrovou procházku, je připraven. Výzkum navíc prokázal, že izolované sexuální epizody mohou být spíše spouštěčem infarktu, a proto by lidé měli být aktivní průběžně.
Zdroj: CNN
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…