Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sebedůvěra – sebejistota – sebevědomí. Výbava, kterou děti opravdu ocení

Dá se v dítěti podpořit vědomí vlastní jedinečnosti bez rozvoje arogance? Foto: se svolením Kulturmarket

Výchova dětí není snadná disciplína. Zajistit, aby z nich vyrostli úspěšní a spokojení dospělí, si žádá soustavnou péči, která zohledňuje fyzické, ale i emoční potřeby vyvíjejících se osobností, jež teprve hledají své místo na tomto světě. Jak na to, prozradí známý rodinný terapeut a speciální pedagog Jiří Halda.

Předat dětem znalosti zdaleka nestačí. Stejně důležité je pro dítě i sebevědomí, aby dokázalo nabyté schopnosti správně používat. Kde ale leží hranice mezi vědomím vlastní jedinečnosti a arogancí? Jak dítě připravit na změny a naučit ho zvládat neúspěchy? Je možné udržet s potomkem blízký vztah a zároveň ho připravit na osamostatnění? Na tyto a další otázky odpoví v on-line přednášce Mgr. Jiří Halda, který se problematikou výchovy dětí, předškolní zralosti a procesu učení věnuje už téměř třicet let. Kromě své pedagogické role působí jako lektor, rodinný terapeut a diagnostik.

Webinářem provede speciální pedagog a lektor Jiří Halda. Foto: se svolením Kulturmarket

V on-line přednášce, která proběhne v pondělí 7. června od 19 hodin, Halda zájemcům přiblíží, jak správně dbát o fyzické, ale hlavně emoční potřeby dítěte tak, aby se cítilo milované a přijímané. Ve svém přístupu přitom dbá na to, abychom děti učili hledat jistoty v jejich nitru. Vykročit na postupnou cestu seberealizace je pak mnohem jednodušší.

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě psychologie a zdraví se věnují také oblasti osobnostního rozvoje, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chcete se přestěhovat? Zkuste tato města – za bydlení vám zaplatí

Udělejte na klienta dojem na první dobrou – jak se připravit na obchodní schůzku 

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…