Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sebedůvěra – sebejistota – sebevědomí. Výbava, kterou děti opravdu ocení

Dá se v dítěti podpořit vědomí vlastní jedinečnosti bez rozvoje arogance? Foto: se svolením Kulturmarket

Výchova dětí není snadná disciplína. Zajistit, aby z nich vyrostli úspěšní a spokojení dospělí, si žádá soustavnou péči, která zohledňuje fyzické, ale i emoční potřeby vyvíjejících se osobností, jež teprve hledají své místo na tomto světě. Jak na to, prozradí známý rodinný terapeut a speciální pedagog Jiří Halda.

Předat dětem znalosti zdaleka nestačí. Stejně důležité je pro dítě i sebevědomí, aby dokázalo nabyté schopnosti správně používat. Kde ale leží hranice mezi vědomím vlastní jedinečnosti a arogancí? Jak dítě připravit na změny a naučit ho zvládat neúspěchy? Je možné udržet s potomkem blízký vztah a zároveň ho připravit na osamostatnění? Na tyto a další otázky odpoví v on-line přednášce Mgr. Jiří Halda, který se problematikou výchovy dětí, předškolní zralosti a procesu učení věnuje už téměř třicet let. Kromě své pedagogické role působí jako lektor, rodinný terapeut a diagnostik.

Webinářem provede speciální pedagog a lektor Jiří Halda. Foto: se svolením Kulturmarket

V on-line přednášce, která proběhne v pondělí 7. června od 19 hodin, Halda zájemcům přiblíží, jak správně dbát o fyzické, ale hlavně emoční potřeby dítěte tak, aby se cítilo milované a přijímané. Ve svém přístupu přitom dbá na to, abychom děti učili hledat jistoty v jejich nitru. Vykročit na postupnou cestu seberealizace je pak mnohem jednodušší.

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě psychologie a zdraví se věnují také oblasti osobnostního rozvoje, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…