Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sebedůvěra – sebejistota – sebevědomí. Výbava, kterou děti opravdu ocení

Dá se v dítěti podpořit vědomí vlastní jedinečnosti bez rozvoje arogance? Foto: se svolením Kulturmarket

Výchova dětí není snadná disciplína. Zajistit, aby z nich vyrostli úspěšní a spokojení dospělí, si žádá soustavnou péči, která zohledňuje fyzické, ale i emoční potřeby vyvíjejících se osobností, jež teprve hledají své místo na tomto světě. Jak na to, prozradí známý rodinný terapeut a speciální pedagog Jiří Halda.

Předat dětem znalosti zdaleka nestačí. Stejně důležité je pro dítě i sebevědomí, aby dokázalo nabyté schopnosti správně používat. Kde ale leží hranice mezi vědomím vlastní jedinečnosti a arogancí? Jak dítě připravit na změny a naučit ho zvládat neúspěchy? Je možné udržet s potomkem blízký vztah a zároveň ho připravit na osamostatnění? Na tyto a další otázky odpoví v on-line přednášce Mgr. Jiří Halda, který se problematikou výchovy dětí, předškolní zralosti a procesu učení věnuje už téměř třicet let. Kromě své pedagogické role působí jako lektor, rodinný terapeut a diagnostik.

Webinářem provede speciální pedagog a lektor Jiří Halda. Foto: se svolením Kulturmarket

V on-line přednášce, která proběhne v pondělí 7. června od 19 hodin, Halda zájemcům přiblíží, jak správně dbát o fyzické, ale hlavně emoční potřeby dítěte tak, aby se cítilo milované a přijímané. Ve svém přístupu přitom dbá na to, abychom děti učili hledat jistoty v jejich nitru. Vykročit na postupnou cestu seberealizace je pak mnohem jednodušší.

Webinář pořádá eventová agentura Kulturmarket v rámci série vzdělávacích on-line webinářů s názvem Inspire Academy. Kromě psychologie a zdraví se věnují také oblasti osobnostního rozvoje, vědě, cestování, umění či marketingu. Vstupenky jsou dostupné na portálu smsticket.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…