Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sbírka vánočních ozdob v Liberci pomůže onkologicky nemocným

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Centrum Amelie

Spolu s blížícími se Vánoci přibývá projektů na pomoc lidem v našem okolí. Jednou z takových iniciativ je i sbírka vánočních ozdob a dekorací, kterou pořádá liberecké Centrum Amelie. Získané předměty bude prodávat na vánočních trzích, výtěžek poputuje na podporu onkologicky nemocných a jejich rodin.

Dekorace, ozdoby a další drobnosti, které chtějí lidé věnovat, je možné přinést do úterý 10. prosince do Centra Amelie v liberecké nemocnici, Krajské vědecké knihovny, Občanského sdružení D.R.A.K. v Oblačné ulici nebo také do drogerie Jasmín v Mnichově Hradišti. Zástupci centra pak budou sesbírané předměty prodávat před libereckou radnicí v rámci vánočních trhů.

Zakoupit si dekorace nebo ozdoby a podpořit tak nemocné bude možné od 15. do 17. prosince. Výtěžek pak poputuje na bezplatné sociální poradenství pro klienty a jejich rodiny. Peníze by měly pomoci financovat i pohybové aktivity pro nemocné, například plavání nebo zdravotní cvičení.

Centrum Amelie poskytuje psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké jako systém provázaných aktivit. Cílem je nabídnout nemocným i jejich blízkým včasnou a cílenou pomoc, bezpečné prostředí, kde není prostor pro nátlak a může se hovořit otevřeně o všech problémech spojených s onemocněním. Veškerá pomoc je poskytována zdarma.

„Abychom své služby pro klienty mohli zachovat bezplatné, tak jednou z akcí je vždy na konci roku charitativní sbírka s následným prodejem na zajištění služeb pro onkologicky nemocné a jejich rodiny. Minulý rok jsme sbírali slony pro štěstí a letos nám přišlo tematicky hezké udělat sbírku vánočních ozdob a dekorací s následným prodejem na vánočních trzích v Liberci,“ doplnila koordinátorka Centra Amelie Petra Kuntošová. Organizace působí v Praze, Liberci, Olomouci a Rakovníku.

Zdroj: genus.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Angličtí vědci vyvinuli letecké palivo z lidských exkrementů

Starý cestopis objevený po více než tisíci letech byl přeložený do češtiny

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…