Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sbírka vánočních ozdob v Liberci pomůže onkologicky nemocným

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Centrum Amelie

Spolu s blížícími se Vánoci přibývá projektů na pomoc lidem v našem okolí. Jednou z takových iniciativ je i sbírka vánočních ozdob a dekorací, kterou pořádá liberecké Centrum Amelie. Získané předměty bude prodávat na vánočních trzích, výtěžek poputuje na podporu onkologicky nemocných a jejich rodin.

Dekorace, ozdoby a další drobnosti, které chtějí lidé věnovat, je možné přinést do úterý 10. prosince do Centra Amelie v liberecké nemocnici, Krajské vědecké knihovny, Občanského sdružení D.R.A.K. v Oblačné ulici nebo také do drogerie Jasmín v Mnichově Hradišti. Zástupci centra pak budou sesbírané předměty prodávat před libereckou radnicí v rámci vánočních trhů.

Zakoupit si dekorace nebo ozdoby a podpořit tak nemocné bude možné od 15. do 17. prosince. Výtěžek pak poputuje na bezplatné sociální poradenství pro klienty a jejich rodiny. Peníze by měly pomoci financovat i pohybové aktivity pro nemocné, například plavání nebo zdravotní cvičení.

Centrum Amelie poskytuje psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké jako systém provázaných aktivit. Cílem je nabídnout nemocným i jejich blízkým včasnou a cílenou pomoc, bezpečné prostředí, kde není prostor pro nátlak a může se hovořit otevřeně o všech problémech spojených s onemocněním. Veškerá pomoc je poskytována zdarma.

„Abychom své služby pro klienty mohli zachovat bezplatné, tak jednou z akcí je vždy na konci roku charitativní sbírka s následným prodejem na zajištění služeb pro onkologicky nemocné a jejich rodiny. Minulý rok jsme sbírali slony pro štěstí a letos nám přišlo tematicky hezké udělat sbírku vánočních ozdob a dekorací s následným prodejem na vánočních trzích v Liberci,“ doplnila koordinátorka Centra Amelie Petra Kuntošová. Organizace působí v Praze, Liberci, Olomouci a Rakovníku.

Zdroj: genus.cz

Související články

Inspirace

Německý profesor odkázal liberecké knihovně stovky knih

Byznys

V roce 2016 lidé skrz darujme.cz poslali neziskovkám přes 28 milionů

Inspirace

Děti darují dětem. Vánoční projekt Krabice od bot pomáhá těm chudším

Byznys

Supermarket Aldi věnuje na Vánoce zbytky potřebným

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.