Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: dchb.charita.cz

Péče o umírající lidi jistě patří mezi jednu z nejzodpovědnějších činností vůbec. Své o tom ví Diecézní charita Brno, jejích představitelé zorganizovali 4. října sbírku Koláč pro hospic. Kdokoli tak mohl příspěvkem v různé výši pomoci právě hospicům. Konečná vybraná částka se ustálila na téměř půl milionu korun.

Sbírka se nekonala jen v Brně, ale zasahovala také do oblastních charit. Pomoci jste tak mohli například i v Břeclavi, Jihlavě, Znojmě, ale také ve Ždáru nad Sázavou. Věnované částky se pohybovaly v různých hodnotách, nejčastěji šlo o desítky korun. Na oplátku dostali přispívající od organizátorů tradiční koláče. „Je potěšující, že se během let konání Koláče pro hospic stále více naplňuje původní účel akce, a že se obeznámenost veřejnosti s podstatou hospicové péče skutečně zvyšuje,“ okomentoval vývoj sbírky Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Vybrané peníze poputují na rozvoj jak kamenných hospiců, tak i na podporu terénních pracovníků, kteří jezdí za umírajícími do domácností. Každý, kdo věnoval i jen malou částku, si tak může být jistý, že jeho příspěvek nepomůže jen Diecézní charitě Brno, ale hlavně lidem, kteří se neobejdou bez péče odborníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vystřelování měsíčního prachu do vesmíru by mohlo zastavit globální oteplování

Policie v Peru našla více než 600 let starou vykopávku. Vezl ji kurýr

Vraťte se k jedné z nejoblíbenějších budovatelských her Pharaoh v nové předělávce

Lidé v zimě potřebují více spánku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…