Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: dchb.charita.cz

Péče o umírající lidi jistě patří mezi jednu z nejzodpovědnějších činností vůbec. Své o tom ví Diecézní charita Brno, jejích představitelé zorganizovali 4. října sbírku Koláč pro hospic. Kdokoli tak mohl příspěvkem v různé výši pomoci právě hospicům. Konečná vybraná částka se ustálila na téměř půl milionu korun.

Sbírka se nekonala jen v Brně, ale zasahovala také do oblastních charit. Pomoci jste tak mohli například i v Břeclavi, Jihlavě, Znojmě, ale také ve Ždáru nad Sázavou. Věnované částky se pohybovaly v různých hodnotách, nejčastěji šlo o desítky korun. Na oplátku dostali přispívající od organizátorů tradiční koláče. „Je potěšující, že se během let konání Koláče pro hospic stále více naplňuje původní účel akce, a že se obeznámenost veřejnosti s podstatou hospicové péče skutečně zvyšuje,“ okomentoval vývoj sbírky Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Vybrané peníze poputují na rozvoj jak kamenných hospiců, tak i na podporu terénních pracovníků, kteří jezdí za umírajícími do domácností. Každý, kdo věnoval i jen malou částku, si tak může být jistý, že jeho příspěvek nepomůže jen Diecézní charitě Brno, ale hlavně lidem, kteří se neobejdou bez péče odborníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.