Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sám doma a čtyřnohý. Jak připravit psa na váš návrat do pracovního kolotoče?

Ilustrační foto: Pexels

Vracíte se po měsících práce z domova zpět do kanceláře a máte psa? Zvykat si na novou rutinu budete nejen vy, ale také váš miláček, který vás měl poslední dobou stále k dispozici. Jak mu to můžete co nejvíce usnadnit, prozradil pro NPR prezident Americké veterinární asociace Douglas Kratt.

Nejdůležitější je psa na změnu předem připravit a začít do denního koloběhu vkládat prvky, které budou při práci mimo domov novým standardem. Příkladem může být ranní vstávání a odcházení z domu. Nemusíte být pryč celý den, stačí jen pár hodin, aby si mazlíček zvyknul, že občas nebudete na dosah. Dalším ze zvykacích tipů je naučit psa, že dostane žrádlo vždy jen v určitou dobu a ne, kdy se mu zachce, což se mohlo za vaší stálé přítomnosti dít.

I čtyřnohý parťák si musí zvyknout na novou situaci. Ilustrační foto: Pexels

Ještě před odchodem z domu psa vyvenčete – zvíře to unaví a vám aktivně nastartuje den. Procházka po návratu z práce vám zase pomůže vyplavit stres a přepnout z pracovního režimu do volnočasového. Ze svých odchodů ani návratů nedělejte příliš velké drama, váš klid bude působit i na vašeho mazlíčka.

Všímejte si, jak si pes na změny zvyká a jak se chová. Podle Kratta můžete pozorovat častější dýchání s vyplazeným jazykem nebo zvukové projevy jako štěkání či vytí. Někteří psi mohou reagovat také rozkousáváním inventáře vašeho bytu nebo tendencí nehnout se od svého pána ani na krok. Takové chování je normální a časem by mělo odeznít.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…