Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rodiče mohou využít psychologické nebo právní poradenství zdarma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Až do konce března mají rodiče řešící právní či psychologické problémy zdarma k dispozici webové, telefonické či osobní poradenství. S různými otázkami například ohledně práce po rodičovské dovolené poradí rodičům zkušené právničky a psycholožky i studentky práv. Na linku zaměřenou na sociálně-právní poradenství mohou lidé volat každé úterý a čtvrtek od 13 do 15 hodin na telefonní číslo 774 722 153.

Od září 2015 poradili studentky a mentorky již více než stovce volajících.  „Lidé mohou zavolat na linku, kde je jejich dotaz zpracován naší pracovnicí, a ta jej buď ihned zodpoví, eventuálně jej konzultuje s již léta zkušenou právničkou, která je přítomna coby mentorka,“ vysvětlila koordinátorka projektu Klára Háková. Další nabízenou a vyhledávanou aktivitou je osobní poradenství, které společnost nabízí také zdarma. Poradenství poskytují odborníci pro oblasti právních věcí, mohou se ale objednat též zájemci a zájemkyně o konzultaci s psycholožkou. Na osobní poradenství je zapotřebí se objednat předem, a to na úterý od 15 do 18 hodin.

Mezi nejčastější volající patří maminky, kterým končí rodičovská dovolená, měly by se brzy vracet do práce, ale zjišťují, že zaměstnavatel s nimi už nadále nepočítá, nebo jim nechce vyjít vstříc v jejich nárocích. Dalším častým tématem jsou dotazy ohledně výpočtů dávek, otázky ohledně ukončení pracovních smluv. V neposlední řadě jde ve větším počtu o dotazy kolem sporů o děti či výpočtů výživného. Cílem projektu spolku APERIO – Společnosti pro zdravé rodičovství je mimo jiné posílit právní povědomí a zlepšit informovanost rodičů v oblasti využívání stávající legislativy či umožnit rodičům informovanou volbu a posílit jejich osobní zodpovědnost k aktivnímu zapojení nejen na trhu práce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.