Aplikace Salmondo pomůže jihomoravským studentům s výběrem vysoké školy

Zdroj fotografií: freepik.com, salmondo.cz

Bojovat proti neúspěšnosti studentů na vysokých školách se rozhodl Jihomoravský kraj společně se start-upem Salmondo. Společně studentům nejen středních škol dali k dispozici aplikaci, která jim má pomoci s výběrem vhodného studijního oboru. Studenti v aplikaci prozkoumají své silné stránky a dozvědí se více o oborech, které by pro ně byly vhodné.

„Podpora mladých lidí v rozhodování o jejich profesní budoucnosti je velmi důležitým předpokladem proto, aby byli v budoucím zaměstnání spokojení a dobře se na pracovním trhu uplatnili,“ řekl k projektu náměstek hejtmana Jan Vitula. Brněnští středoškoláci z Gymnázia Brno aplikaci testovali už loni, hromadně se Salmondo rozšířilo až nyní. „Po pozitivních výsledcích se s Jihomoravským krajem podařilo domluvit spolupráci, díky které má možnost Salmondo využít 41 středních škol zřizovaných krajem,” uvedl Tibor Kučera, jeden z tvůrců aplikace.

Cílem aplikace přitom není nahrazovat funkci výchovných a kariérových poradců, chce pouze zatraktivnit volbu povolání více studentům. „Jde o to dát poradcům do rukou nástroj, díky kterému svoji roli mohou efektivně zvládnout,“ doplňuje Kučera. Po prvních zkušenostech s aplikací si ji pochvalují nejen výchovní poradci, ale úspěch sklidila i u studentů – za první týdny vyplnilo více než tisíc mladých lidí přes dva tisíce testů a dotazníků.

Autor článku

Eva Krejčí