Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Robot dokáže spojovat lidi a najít lásku

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Seznamka Tinder se stala fenoménem. Posunutím nalevo či napravo si vybíráte sympatický protějšek. Snazší už to přeci být nemůže, myslí si mnozí. Ale co když ano? Co když vám s výběrem pomůže robot, který čte řeč vašeho těla? Sci-fi, nebo fantazie? Nikoliv. Realita. Robota již zkonstruovala studentka Nicole He.

Americká studentka vytvořila robota, který dokáže číst řeč těla, díky čemuž umí za každého z nás rozhodnout o vhodném protějšku na seznamkových aplikacích typu Tinder. Robota nazývaného True Love Tinder Robot dívka vytvořila jako součást svého závěrečného projektu do předmětu ve škole. Její nápad se stal okamžitě virálním fenoménem. Cíl robota je prostý. Prostřednictvím technologie pomůže uživatelům vybrat jejich pravý protějšek.

„Vytvořila jsem robota, který čte tělesné odpovědi, když se díváte na profily na Tinderu a potom vybere vpravo nebo vlevo, vše je založeno na vědě. Možná to zní šíleně nechat výběr partnera na robotu, ale přinejmenším používá skutečné biologické záznamy, aby se rozhodl,“ vysvětluje princip nadějná konstruktérka. Robot má senzory, kterými snímá data z dlaní. Zjišťuje, jak moc se uživatel při pohledu na profil určitého člověka zapotil. Podle toho se rozhodne, zda zvolí nalevo či napravo při posuzování možného protějšku.

„V současnosti je pro dvojice normální setkat se poprvé v online světě. Také věříme, že algoritmus na seznamovacích sítích nám dokáže najít vhodného partnera,“ píše He na svých webových stránkách. „Současně používáme spotřebitelská biometrická zařízení jako například měřiče tepu při sportování, aby nám řekly, co se děje s našimi těly a co bychom měli dělat, abychom byli zdraví a šťastní. Možná je na čase zvážit, co se stane, když zkombinujeme všechny tyto možnosti i v oblasti lásky,“ uzavírá studentka, která představila svůj produkt světu prostřednictvím tweetu, který obletěl svět.

Zdroj: idigitaltimes.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Radostná zpráva z vodního světa. Na Hejnickém potoce žijí kriticky ohrožené mihule potoční

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.