Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Recykluje staré pastelky a nové posílá školám a nemocnicím

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Mladý umělec z americké Severní Karolíny Bryan Ware vymyslel způsob, jak zachránit pastelky před zničením, a vytváří z nich pastelky nové. Ty poté nabízí do škol, výtvarných kroužků a nemocnic. Díky jeho iniciativě tak zachraňuje tisíce pastelek, které by jinak skončily v koši.

Vše začalo před čtyřmi lety, kdy Bryan Ware večeřel v restauraci se svojí rodinou a obsluha přinesla jeho dítěti pastelky na kreslení. Zatímco si jeho dítko malovalo, on přemýšlel, co se stane poté, co z restaurace odejdou. Dle nastavení pravidel amerických restaurací obsluha pastelky vyhazuje hned po prvním použití, jelikož by mohly po použití obsahovat bakterie. Místo toho, aby ty samé pastelky nabídli podruhé jinému dítěti, putují přímo do koše. Ze stejného důvodu je nemohou ani nabídnout nemocnicím.

Bryan Ware se však s tímto plýtváním nechtěl smířit a vytvořil The Crayons Initiative. Posledních několik let získává od restaurací použité pastelky, doma je roztavuje a vytváří z nich nové pastelky. Za čtyři roky mu restaurace poslaly přes sto tisíc balíků použitých pastelek a mladý umělec je přetvořil na osm set tisíc nových a krásných pastelek. Ty poté poslal do škol, nemocnic a výtvarných kroužků. V současné době sbírá Ware finance na svůj strat-up a snaží se přesunout tvorbu ze svého domu na jiné místo.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…