Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Recenze: Klasika West Side Story v novém kabátu. Stojí za to?

3 minuty radosti
Foto: West Side Story Movie

Jak náhle nový filmový muzikál West Side Story zaplavil kina napříč světem, tak rychle se šíří nadšené ohlasy diváků, kritiky jsou milosrdné a snímek získává nejrůznější ocenění. Oblíbený režisér Steven Spielberg natočil zkrátka film, který nadchne jak mladší, tak starší ročníky.

Příběh West Side Story by se dal popsat jednoduše – jedná se o novodobého Romea a Julii. Jde o klasickou dějovou linku plnou soupeření a rivality dvou pouličních gangů, ale také lásky dvou mladých lidí v New Yorku v roce 1957. Tomu odpovídají nejen kostýmy, ale celkové prostředí a atmosféra. Chcete-li si tedy udělat výlet do minulosti této metropole, je poslední provedení tohoto muzikálu jistě vhodnou volbou. Nejedná se o ryze holčičí film, přesto něžné pohlaví nadchne patrně více, a to i navzdory tomu, že příběh přináší několik drsnějších šarvátek.

Steven Spielberg zde prokazuje své filmařské umění. Natočit muzikál, který je klasikou, tak, aby bavil a takzvaně odsýpal, není jednoduché. V podání Spielberga to však působí, jako kdyby se jednalo o něco samozřejmého, až se divák přistihne u myšlenky, zda to vlastně mohlo dopadnout jinak.

Filmu dominují výtečná taneční čísla a také nádherná hudba. V hlavní roli Tonyho zahlédneme vycházející hvězdu Ansela Elgorta, kterého jsme měli možnost vidět už dříve třeba v populárním snímku Hvězdy nám nepřály. Jeho milou Marii zahrála Rachel Zeglerová, která se ve větší roli objevuje poprvé. Oba hlavní hrdinové mají charisma a divák nemá problém jejich náhlému vzplanutí citů věřit. Protože je to zde jako v jiných muzikálech – city jsou opravdu planoucí a děj se vyvíjí rychle kupředu.

Hlavní myšlenkou filmu je bezpodmínečná láska, která je schopná přestát mnohé. Už jen pro toto poselství se vyplatí na tento snímek vyrazit do kina. Velké plátno a pořádný zvuk si rozhodně zaslouží.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…