Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Recenze: Klasika West Side Story v novém kabátu. Stojí za to?

3 minuty radosti
Foto: West Side Story Movie

Jak náhle nový filmový muzikál West Side Story zaplavil kina napříč světem, tak rychle se šíří nadšené ohlasy diváků, kritiky jsou milosrdné a snímek získává nejrůznější ocenění. Oblíbený režisér Steven Spielberg natočil zkrátka film, který nadchne jak mladší, tak starší ročníky.

Příběh West Side Story by se dal popsat jednoduše – jedná se o novodobého Romea a Julii. Jde o klasickou dějovou linku plnou soupeření a rivality dvou pouličních gangů, ale také lásky dvou mladých lidí v New Yorku v roce 1957. Tomu odpovídají nejen kostýmy, ale celkové prostředí a atmosféra. Chcete-li si tedy udělat výlet do minulosti této metropole, je poslední provedení tohoto muzikálu jistě vhodnou volbou. Nejedná se o ryze holčičí film, přesto něžné pohlaví nadchne patrně více, a to i navzdory tomu, že příběh přináší několik drsnějších šarvátek.

Steven Spielberg zde prokazuje své filmařské umění. Natočit muzikál, který je klasikou, tak, aby bavil a takzvaně odsýpal, není jednoduché. V podání Spielberga to však působí, jako kdyby se jednalo o něco samozřejmého, až se divák přistihne u myšlenky, zda to vlastně mohlo dopadnout jinak.

Filmu dominují výtečná taneční čísla a také nádherná hudba. V hlavní roli Tonyho zahlédneme vycházející hvězdu Ansela Elgorta, kterého jsme měli možnost vidět už dříve třeba v populárním snímku Hvězdy nám nepřály. Jeho milou Marii zahrála Rachel Zeglerová, která se ve větší roli objevuje poprvé. Oba hlavní hrdinové mají charisma a divák nemá problém jejich náhlému vzplanutí citů věřit. Protože je to zde jako v jiných muzikálech – city jsou opravdu planoucí a děj se vyvíjí rychle kupředu.

Hlavní myšlenkou filmu je bezpodmínečná láska, která je schopná přestát mnohé. Už jen pro toto poselství se vyplatí na tento snímek vyrazit do kina. Velké plátno a pořádný zvuk si rozhodně zaslouží.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Letní čtení: 5 knižních tipů, které si nesmíte nechat ujít

Zahradničení výrazně zlepšuje kvalitu spánku u dospělých

Tajemné a krásné: Evropsky významné přírodní lokality v Česku

Rychlé půjčky: Jak fungují a kdy je vhodné je využít?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…