Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řada českých firem věnuje látky na šití roušek zdarma

Zdroj fotografie: Bushman

Kdo nešije roušky, jako by nebyl. Tak by se dala popsat situace v Česku v posledních týdnech. Přidat pomocnou ruku se snaží leckdo – když ne samotným šitím, tak darováním látek nebo zapůjčením šicího stroje. Výjimkou nejsou ani větší oděvní firmy.

Značka Pietro Filippi nejprve nahradila svou běžnou výrobu právě šitím roušek, poté nabídla látku na ústenky i veřejnosti. Díky spolupráci se Zásilkovnou navíc s doručením zdarma. Balíčky s metrem látky, který vyjde až na dvacet roušek, byly rozebrány bleskovou rychlostí. Jinde to bylo podobné. ZOOT během pár hodin rozdal šest vyřazených krabic s produkty ze stoprocentní bavlny skrz svou říčanskou výdejnu.

BUSHMAN ze svých zásob vyčlenil dva kilometry kvalitního plátna pro všechny zájemce, kteří šijí roušky – ať už pro sebe, nebo pro jiné. Zájem o materiál byl obrovský. „Během několika málo hodin jsme přijali více než dva tisíce objednávek. Teď pracujeme na odeslání balíčků, aby se ke všem dostaly co nejdřív,“ uvedla firma. S dodáním firmě pomáhá Česká pošta, která roušky odesílá po celé zemi zdarma. Poskytnutý materiál poslouží k výrobě více než 60 tisíc roušek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Téměř 500 tun zboží míří k potřebným. Sbírka potravin pomáhá i nadále

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou

Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této…