Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Řada českých firem věnuje látky na šití roušek zdarma

Zdroj fotografie: Bushman

Kdo nešije roušky, jako by nebyl. Tak by se dala popsat situace v Česku v posledních týdnech. Přidat pomocnou ruku se snaží leckdo – když ne samotným šitím, tak darováním látek nebo zapůjčením šicího stroje. Výjimkou nejsou ani větší oděvní firmy.

Značka Pietro Filippi nejprve nahradila svou běžnou výrobu právě šitím roušek, poté nabídla látku na ústenky i veřejnosti. Díky spolupráci se Zásilkovnou navíc s doručením zdarma. Balíčky s metrem látky, který vyjde až na dvacet roušek, byly rozebrány bleskovou rychlostí. Jinde to bylo podobné. ZOOT během pár hodin rozdal šest vyřazených krabic s produkty ze stoprocentní bavlny skrz svou říčanskou výdejnu.

BUSHMAN ze svých zásob vyčlenil dva kilometry kvalitního plátna pro všechny zájemce, kteří šijí roušky – ať už pro sebe, nebo pro jiné. Zájem o materiál byl obrovský. „Během několika málo hodin jsme přijali více než dva tisíce objednávek. Teď pracujeme na odeslání balíčků, aby se ke všem dostaly co nejdřív,“ uvedla firma. S dodáním firmě pomáhá Česká pošta, která roušky odesílá po celé zemi zdarma. Poskytnutý materiál poslouží k výrobě více než 60 tisíc roušek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …