Řada českých firem věnuje látky na šití roušek zdarma

Zdroj fotografie: Bushman

Kdo nešije roušky, jako by nebyl. Tak by se dala popsat situace v Česku v posledních týdnech. Přidat pomocnou ruku se snaží leckdo – když ne samotným šitím, tak darováním látek nebo zapůjčením šicího stroje. Výjimkou nejsou ani větší oděvní firmy.

Značka Pietro Filippi nejprve nahradila svou běžnou výrobu právě šitím roušek, poté nabídla látku na ústenky i veřejnosti. Díky spolupráci se Zásilkovnou navíc s doručením zdarma. Balíčky s metrem látky, který vyjde až na dvacet roušek, byly rozebrány bleskovou rychlostí. Jinde to bylo podobné. ZOOT během pár hodin rozdal šest vyřazených krabic s produkty ze stoprocentní bavlny skrz svou říčanskou výdejnu.

BUSHMAN ze svých zásob vyčlenil dva kilometry kvalitního plátna pro všechny zájemce, kteří šijí roušky – ať už pro sebe, nebo pro jiné. Zájem o materiál byl obrovský. „Během několika málo hodin jsme přijali více než dva tisíce objednávek. Teď pracujeme na odeslání balíčků, aby se ke všem dostaly co nejdřív,“ uvedla firma. S dodáním firmě pomáhá Česká pošta, která roušky odesílá po celé zemi zdarma. Poskytnutý materiál poslouží k výrobě více než 60 tisíc roušek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.