Řada českých firem věnuje látky na šití roušek zdarma

Zdroj fotografie: Bushman

Kdo nešije roušky, jako by nebyl. Tak by se dala popsat situace v Česku v posledních týdnech. Přidat pomocnou ruku se snaží leckdo – když ne samotným šitím, tak darováním látek nebo zapůjčením šicího stroje. Výjimkou nejsou ani větší oděvní firmy.

Značka Pietro Filippi nejprve nahradila svou běžnou výrobu právě šitím roušek, poté nabídla látku na ústenky i veřejnosti. Díky spolupráci se Zásilkovnou navíc s doručením zdarma. Balíčky s metrem látky, který vyjde až na dvacet roušek, byly rozebrány bleskovou rychlostí. Jinde to bylo podobné. ZOOT během pár hodin rozdal šest vyřazených krabic s produkty ze stoprocentní bavlny skrz svou říčanskou výdejnu.

BUSHMAN ze svých zásob vyčlenil dva kilometry kvalitního plátna pro všechny zájemce, kteří šijí roušky – ať už pro sebe, nebo pro jiné. Zájem o materiál byl obrovský. „Během několika málo hodin jsme přijali více než dva tisíce objednávek. Teď pracujeme na odeslání balíčků, aby se ke všem dostaly co nejdřív,“ uvedla firma. S dodáním firmě pomáhá Česká pošta, která roušky odesílá po celé zemi zdarma. Poskytnutý materiál poslouží k výrobě více než 60 tisíc roušek.

Související články

Společnost

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Byznys

Každá podpora se počítá! V nelehké době pomohou i smysluplné nákupy

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Byznys

Středoevropský fond fondů podpoří české firmy

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura