Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

První stanice pražského metra pokrývá mobilní signál

Každý si rád ušetří trochu času a vyřeší pár e-mailů nebo zpráv už cestou do práce. Ve většině MHD to není žádný problém, pokud teda do zaměstnání necestujete metrem. Právě proto, aby byl pro cestující metrem přesun z místa A do místa B co nejpříjemnější, zavádí tam v Praze mobilní signál.

První stanice trasy C se pokrytí signálem dočkaly už 2. října. „V této první pilotní fázi byl spuštěn signál v úseku Muzeum – I. P. Pavlova, což beru jako takový první záblesk a potvrzení, že se nám podařilo dodržet slib, který jsem veřejnosti dala,“ řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová. Do konce října by měla být hotová trasa C až do stanice Roztyly. V dubnu letošního roku magistrát uzavřel smlouvu s operátory a metro by mělo být kompletně pokryté do roku 2022.

Technologie a kabely pro přenos signálu můžou dělníci instalovat jen tehdy, když metro zrovna není v provozu. To znamená pouhé tři a půl hodiny v noci. „To, že se za necelé 4 měsíce podařilo pokrýt první stanice, považujeme za velký úspěch,“ dodal Lubomír Žatko, ředitel rozvoje a výstavby sítí T-Mobile a Slovak Telekom. Ve stanicích i mezi nimi bude kromě mobilního signálu k dispozici i 4G s přenosem dat LTE. Už loni přitom město spustilo zdarma wi-fi připojení ve vybraných stanicích.

Zdroj fotografie: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Zelený zázrak ve stavebnictví. Budovy z technického konopí snižují uhlíkovou stopu a šetří energii

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…