Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Super Soused nově míří i do Brna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Internetový projekt Super Soused funguje v Praze asi rok a půl a jeho služby využilo již přes dva tisíce zákazníků. Nyní se nová služba vzájemné sousedské pomoci rozšiřuje i na území Brna. Projekt propojuje drobné řemeslníky a šikovné sousedy s koncovými zákazníky, kteří potřebují opravy v bytě či například pomoc se stěhováním. Za minulý rok řemeslníci nabídli své služby zákazníkům více než sedm tisíckrát.

„V Brně službu rozjíždíme díky obrovskému zájmu a poptávce přímo od lidí. Sami jsme nečekali, že se celý projekt rozjede tak rychle. Ale těší nás, že můžeme lidem dávat práci,“ řekl pro ČTK investor a spoluzakladatel projektu Lukáš Novák. Výhodou serveru je náhled recenzí o zkušenostech s jednotlivými řemeslníky, zveřejnění konkrétní cenové nabídky nebo forma placení přes agenturu provozující web. Nemůže se tak stát, že si člověk kupříkladu za opravení pračky vezme o pět set korun více, než bylo domluveno.

Super Soused je služba sousedské pomoci, která spojuje lidi s problémem v domácnosti se zručnými kutily schopnými a ochotnými problém vyřešit. Na stránkách projektu nabízí několik set řemeslníků například pomoc s drobnými domácími pracemi, instalací počítače, montování nábytku či spravení nefungujícího vybavení bytu. Místo předražených řemeslníků mohou tak lidé snadno pomocí stránek vyhledat člověka, který práci udělá mnohem levněji.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

Chlupatá radost pro seniory. Návštěvy zvířecích terapeutů vracejí úsměv i chuť do života

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…