Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Super Soused nově míří i do Brna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Internetový projekt Super Soused funguje v Praze asi rok a půl a jeho služby využilo již přes dva tisíce zákazníků. Nyní se nová služba vzájemné sousedské pomoci rozšiřuje i na území Brna. Projekt propojuje drobné řemeslníky a šikovné sousedy s koncovými zákazníky, kteří potřebují opravy v bytě či například pomoc se stěhováním. Za minulý rok řemeslníci nabídli své služby zákazníkům více než sedm tisíckrát.

„V Brně službu rozjíždíme díky obrovskému zájmu a poptávce přímo od lidí. Sami jsme nečekali, že se celý projekt rozjede tak rychle. Ale těší nás, že můžeme lidem dávat práci,“ řekl pro ČTK investor a spoluzakladatel projektu Lukáš Novák. Výhodou serveru je náhled recenzí o zkušenostech s jednotlivými řemeslníky, zveřejnění konkrétní cenové nabídky nebo forma placení přes agenturu provozující web. Nemůže se tak stát, že si člověk kupříkladu za opravení pračky vezme o pět set korun více, než bylo domluveno.

Super Soused je služba sousedské pomoci, která spojuje lidi s problémem v domácnosti se zručnými kutily schopnými a ochotnými problém vyřešit. Na stránkách projektu nabízí několik set řemeslníků například pomoc s drobnými domácími pracemi, instalací počítače, montování nábytku či spravení nefungujícího vybavení bytu. Místo předražených řemeslníků mohou tak lidé snadno pomocí stránek vyhledat člověka, který práci udělá mnohem levněji.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…