Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Stůl pro jednoho nabízí 1 teplé jídlo denně lidem bez domova

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Stůl pro jednoho

Panu Hanušovi je 60 let, na ulici žije 13 let. Nepobírá žádné sociální dávky a jediným zdrojem jeho drobného výdělku je sběr papíru. Pan Hanuš je zároveň jedním z deseti klientů zapojených do projektu Stůl pro jednoho. Díky němu má zajištěnou plnohodnotnou stravu.

Projekt Stůl pro jednoho podporuje lidi bez domova tím, že jim poskytuje jednu porci hlavního jídla denně. Tu zprostředkují provozovatelé restaurací či kaváren, kteří se sami do projektu zapojili. Jídlo je podle volby provozovatelů možné konzumovat jak přímo v podniku, tak si ho odnést s sebou.

„Všichni máme dobrý pocit, že pomáháme někomu, kdo to potřebuje. Všechen personál restaurace si našeho pána oblíbil, dáváme mu teplý čaj, a jelikož je velice pohodový a slušný, obědvá v restauraci. Někteří mu přinesli i vytříděné věci ze šatníku,“ uvádí majitel restaurace U Dobré Myšlenky Martin Vlček.

Podniků zapojených do projektu je aktuálně šest. Další zájemci se mohou připojit jednoduše vyplněním přihlášky na internetu. Sama provozovna si určí počet porcí zdarma, tedy kolik osob chce podpořit, stejně jako další detaily.

Garantem projektu je nezisková organizace NADĚJE, jejíž pracovníci také vybírají osoby bez domova, které se do projektu zapojí. Snaží se vždy vybrat člověka, kterému podpora v rámci projektu pomůže. Po měsíci pracovníci vyhodnotí prospěšnost pomoci a v případě kladného hodnocení se v ní poté pokračuje.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie