Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Spolu v Brně chce rodiny s dětmi přivést zpět ke kultuře

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Hlavním cílem projektu Spolu v Brně je přesvědčit rodiny s malými dětmi, aby svůj volný čas netrávily v uzavřených nákupních centrech, ale raději vyrazily do společensky žijícího centra města. Organizátoři projektu rodiny lákají na různé operní, baletní, koncertní, výstavní i čtenářské akce.

Od listopadu letošního roku do prosince roku 2016 mohou rodiny s dětmi vyzkoušet s projektem Spolu v Brně pestrý a zábavný kulturní program za výhodnou cenu. Autoři projektu chtějí dokázat, že lásce ke kultuře lze vést děti již od nejranějšího věku a pěstovat v nich například lásku k divadlu či čtenářství. Do více než roční akce se zapojilo několik institucí včetně Národního divadla Brno, Moravské galerie v Brně, Knihovny Jiřího Mahena nebo Filharmonie Brno.

„Knihovnu chceme představit jako moderní komunitní centrum orientující se vedle výpůjční služby i na vzdělávací a relaxační aktivity pro celou rodinu. V projektu Spolu v Brně nabízíme nový formát prožitku a věříme, že se knihovna stane místem, kde budou chtít rodiče se svými dětmi trávit svůj volný čas a kde se budou cítit dobře,“ řekla ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická. Do této knihovny mohou rodiny s dětmi zavítat například na Putování za poklady.

I ostatní instituce zvou malé diváky na kulturní program. Národní divadlo Brno připravilo pro děti pohádkový balet Louskáček a inscenaci Čarokraj a Filharmonie Brno zas koncert Jak se do toho tluče aneb Bez rytmu to nejde. Vstupenku na všechna představení či jednotlivé akce zvlášť je možné zakoupit u všech partnerských organizací.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.