Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Spolu v Brně chce rodiny s dětmi přivést zpět ke kultuře

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Hlavním cílem projektu Spolu v Brně je přesvědčit rodiny s malými dětmi, aby svůj volný čas netrávily v uzavřených nákupních centrech, ale raději vyrazily do společensky žijícího centra města. Organizátoři projektu rodiny lákají na různé operní, baletní, koncertní, výstavní i čtenářské akce.

Od listopadu letošního roku do prosince roku 2016 mohou rodiny s dětmi vyzkoušet s projektem Spolu v Brně pestrý a zábavný kulturní program za výhodnou cenu. Autoři projektu chtějí dokázat, že lásce ke kultuře lze vést děti již od nejranějšího věku a pěstovat v nich například lásku k divadlu či čtenářství. Do více než roční akce se zapojilo několik institucí včetně Národního divadla Brno, Moravské galerie v Brně, Knihovny Jiřího Mahena nebo Filharmonie Brno.

„Knihovnu chceme představit jako moderní komunitní centrum orientující se vedle výpůjční služby i na vzdělávací a relaxační aktivity pro celou rodinu. V projektu Spolu v Brně nabízíme nový formát prožitku a věříme, že se knihovna stane místem, kde budou chtít rodiče se svými dětmi trávit svůj volný čas a kde se budou cítit dobře,“ řekla ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická. Do této knihovny mohou rodiny s dětmi zavítat například na Putování za poklady.

I ostatní instituce zvou malé diváky na kulturní program. Národní divadlo Brno připravilo pro děti pohádkový balet Louskáček a inscenaci Čarokraj a Filharmonie Brno zas koncert Jak se do toho tluče aneb Bez rytmu to nejde. Vstupenku na všechna představení či jednotlivé akce zvlášť je možné zakoupit u všech partnerských organizací.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.