Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Pestrá strava naučí seniory zdravě svačit

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Nejenom snídaně dělá den, i svačiny jsou důležité. Organizátoři projektu Pestrá strava si dali za cíl naučit seniory chystat si zdravé svačiny. Zároveň chtějí, aby staří lidé do svému režimu zařadili více pohybové aktivity.

Projekt Zdravá strava se dříve zaměřoval na děti, nyní rozšířil svou působnost o novou cílovou skupinu. Díky pestřejší stravě a zdravějšímu jídelníčku chtějí bojovat za zlepšení zdravotního stavu seniorů a seniorek. I proto plánují navštěvovat domovy důchodců, kde by učili seniory přípravu zdravé svačiny podle vybraných receptů.

Senioři často jedí málo, strava je nepestrá, pitný režim je nedostačující. Může to být dáno i ztrátou čichu či menší citlivostí chuťových pohárků ve stáří. Chudou stravou tělo strádá, nedostává živiny a může předčasně stárnout. I proto se je dle organizátorů osvěta u starších lidí důležitá.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.