Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Milý Ježíšku opět splní vánoční přání dětem z dětských domovů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Milý Ježíšku… To není jen začátek každoroční předvánoční korespondence psané nejčastěji dětskou rukou, ale i název dobrosrdečného projektu. Založila ho dvojice studentů střední školy Martin a Vojtěch s cílem dopřát trochu vánočního kouzla i dětem v dětských domovech.

„Uvědomili jsme si, že ne každý má takové štěstí jako my, že mnoho dětí nemá tu možnost strávit nejhezčí svátky roku se svou rodinou. Rozhodli jsme se proto těmto dětem nějak pomoci,“ vzpomínají autoři projektu na svou prvotní motivaci. Zkušební ročník akce se uskutečnil v roce 2013, teď se tak iniciativa koná už popáté.

Princip je jednoduchý – vybrat si na webu přání některého z dětí, leckdy doplněné o vysvětlení – a to proměnit ve skutečnost. Letos dárky poputují do 53 dětských domovů z celého Česka a jejich úspěšné doručení potvrdí organizátoři e-mailem. Jak sami říkají – Milý Ježíšku nezachraňuje svět, ale rozdává radost.

Projektu se daří úspěšně růst. První rok získalo jeho prostřednictvím vánoční dárek 500 dětí, rok poté už 1300. Svou působnost rozšířil také na Slovensko a ke své hlavní aktivitě přidal například charitativní běh. Za svou činnost získala dvojice také několik ocenění, mimo jiné cenu Via Bona pro mladého filantropa.

Související články

Zaručeně zlepší den

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…