Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Milý Ježíšku opět splní vánoční přání dětem z dětských domovů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Milý Ježíšku… To není jen začátek každoroční předvánoční korespondence psané nejčastěji dětskou rukou, ale i název dobrosrdečného projektu. Založila ho dvojice studentů střední školy Martin a Vojtěch s cílem dopřát trochu vánočního kouzla i dětem v dětských domovech.

„Uvědomili jsme si, že ne každý má takové štěstí jako my, že mnoho dětí nemá tu možnost strávit nejhezčí svátky roku se svou rodinou. Rozhodli jsme se proto těmto dětem nějak pomoci,“ vzpomínají autoři projektu na svou prvotní motivaci. Zkušební ročník akce se uskutečnil v roce 2013, teď se tak iniciativa koná už popáté.

Princip je jednoduchý – vybrat si na webu přání některého z dětí, leckdy doplněné o vysvětlení – a to proměnit ve skutečnost. Letos dárky poputují do 53 dětských domovů z celého Česka a jejich úspěšné doručení potvrdí organizátoři e-mailem. Jak sami říkají – Milý Ježíšku nezachraňuje svět, ale rozdává radost.

Projektu se daří úspěšně růst. První rok získalo jeho prostřednictvím vánoční dárek 500 dětí, rok poté už 1300. Svou působnost rozšířil také na Slovensko a ke své hlavní aktivitě přidal například charitativní běh. Za svou činnost získala dvojice také několik ocenění, mimo jiné cenu Via Bona pro mladého filantropa.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie