Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Milý Ježíšku opět splní vánoční přání dětem z dětských domovů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Milý Ježíšku… To není jen začátek každoroční předvánoční korespondence psané nejčastěji dětskou rukou, ale i název dobrosrdečného projektu. Založila ho dvojice studentů střední školy Martin a Vojtěch s cílem dopřát trochu vánočního kouzla i dětem v dětských domovech.

„Uvědomili jsme si, že ne každý má takové štěstí jako my, že mnoho dětí nemá tu možnost strávit nejhezčí svátky roku se svou rodinou. Rozhodli jsme se proto těmto dětem nějak pomoci,“ vzpomínají autoři projektu na svou prvotní motivaci. Zkušební ročník akce se uskutečnil v roce 2013, teď se tak iniciativa koná už popáté.

Princip je jednoduchý – vybrat si na webu přání některého z dětí, leckdy doplněné o vysvětlení – a to proměnit ve skutečnost. Letos dárky poputují do 53 dětských domovů z celého Česka a jejich úspěšné doručení potvrdí organizátoři e-mailem. Jak sami říkají – Milý Ježíšku nezachraňuje svět, ale rozdává radost.

Projektu se daří úspěšně růst. První rok získalo jeho prostřednictvím vánoční dárek 500 dětí, rok poté už 1300. Svou působnost rozšířil také na Slovensko a ke své hlavní aktivitě přidal například charitativní běh. Za svou činnost získala dvojice také několik ocenění, mimo jiné cenu Via Bona pro mladého filantropa.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…