Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Milý Ježíšku letos překročil hranici 10 tisíc splněných přání

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Unsplash, Milý Ježíšku

Vánoce jsou již tradičně časem dobrých skutků a splněných přání. Prostřednictvím projektu Milý Ježíšku se navíc plní i prosby dětí, které se od rodičů vysněných dárků nedočkají.

Dobročinný projekt Milý Ježíšku se letos koná již po sedmé. Spolu s podobnými počiny, jako jsou třeba Ježíškova vnoučata, se stal oblíbeným prostředkem, jak během vánočního období konat dobré skutky a pomoc adresovat konkrétním jedincům. Letos se projektu účastní 69 dětských domovů z celé České republiky a ze Slovenska. Dostatek prostoru však dostala i přání dětí a dospívajících, kteří své rodiny sice mají, ale nachází se ve velmi těžké životní situaci.

Počítadlo na webových stránkách projektu navíc hlásá letošní jubileum – počet splněných přání překročil obdivuhodnou desetitisícovou hranici. Samotná přání jsou opravdu různorodá a jejich podoba se většinou odvíjí od věku a zájmů dětí. Na seznamu se tak objevuje vše od panenek a hraček přes oblečení, cestovní zavazadla či sportovní výbavu až po mobilní telefony a další elektroniku. Kromě malých dětí mohou „adoptivní Ježíšci“ pomoci také mladým lidem na prahu dospělosti, a podpořit je tak ve snaze o zahájení vlastního samostatného života. Což je bez fungujícího rodinného zázemí úkol ještě náročnější než obvykle.

Za projektem stojí studenti informatiky Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Martinovi je 21 let a Vojta je o necelý rok starší, v době vzniku této iniciativy tak byli ještě teenageři. Od té doby se do projektu zapojily již tisíce lidí a jeho zakladatelé nepochybují o tom, že další budou přibývat. „Věříme, že tento ročník, stejně jako ty předchozí, bude plný radostných a emotivních příběhů,“ vzkazují na sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Změna v krmení zvířat poskytne jídlo pro miliardu lidí

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…