Projekt Milý Ježíšku letos překročil hranici 10 tisíc splněných přání

Zdroj fotografií: Unsplash, Milý Ježíšku

Vánoce jsou již tradičně časem dobrých skutků a splněných přání. Prostřednictvím projektu Milý Ježíšku se navíc plní i prosby dětí, které se od rodičů vysněných dárků nedočkají.

Dobročinný projekt Milý Ježíšku se letos koná již po sedmé. Spolu s podobnými počiny, jako jsou třeba Ježíškova vnoučata, se stal oblíbeným prostředkem, jak během vánočního období konat dobré skutky a pomoc adresovat konkrétním jedincům. Letos se projektu účastní 69 dětských domovů z celé České republiky a ze Slovenska. Dostatek prostoru však dostala i přání dětí a dospívajících, kteří své rodiny sice mají, ale nachází se ve velmi těžké životní situaci.

Počítadlo na webových stránkách projektu navíc hlásá letošní jubileum – počet splněných přání překročil obdivuhodnou desetitisícovou hranici. Samotná přání jsou opravdu různorodá a jejich podoba se většinou odvíjí od věku a zájmů dětí. Na seznamu se tak objevuje vše od panenek a hraček přes oblečení, cestovní zavazadla či sportovní výbavu až po mobilní telefony a další elektroniku. Kromě malých dětí mohou „adoptivní Ježíšci“ pomoci také mladým lidem na prahu dospělosti, a podpořit je tak ve snaze o zahájení vlastního samostatného života. Což je bez fungujícího rodinného zázemí úkol ještě náročnější než obvykle.

Za projektem stojí studenti informatiky Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Martinovi je 21 let a Vojta je o necelý rok starší, v době vzniku této iniciativy tak byli ještě teenageři. Od té doby se do projektu zapojily již tisíce lidí a jeho zakladatelé nepochybují o tom, že další budou přibývat. „Věříme, že tento ročník, stejně jako ty předchozí, bude plný radostných a emotivních příběhů,“ vzkazují na sociálních sítích.

Autor článku

Adéla Svobodová