Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Milý Ježíšku letos překročil hranici 10 tisíc splněných přání

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Unsplash, Milý Ježíšku

Vánoce jsou již tradičně časem dobrých skutků a splněných přání. Prostřednictvím projektu Milý Ježíšku se navíc plní i prosby dětí, které se od rodičů vysněných dárků nedočkají.

Dobročinný projekt Milý Ježíšku se letos koná již po sedmé. Spolu s podobnými počiny, jako jsou třeba Ježíškova vnoučata, se stal oblíbeným prostředkem, jak během vánočního období konat dobré skutky a pomoc adresovat konkrétním jedincům. Letos se projektu účastní 69 dětských domovů z celé České republiky a ze Slovenska. Dostatek prostoru však dostala i přání dětí a dospívajících, kteří své rodiny sice mají, ale nachází se ve velmi těžké životní situaci.

Počítadlo na webových stránkách projektu navíc hlásá letošní jubileum – počet splněných přání překročil obdivuhodnou desetitisícovou hranici. Samotná přání jsou opravdu různorodá a jejich podoba se většinou odvíjí od věku a zájmů dětí. Na seznamu se tak objevuje vše od panenek a hraček přes oblečení, cestovní zavazadla či sportovní výbavu až po mobilní telefony a další elektroniku. Kromě malých dětí mohou „adoptivní Ježíšci“ pomoci také mladým lidem na prahu dospělosti, a podpořit je tak ve snaze o zahájení vlastního samostatného života. Což je bez fungujícího rodinného zázemí úkol ještě náročnější než obvykle.

Za projektem stojí studenti informatiky Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Martinovi je 21 let a Vojta je o necelý rok starší, v době vzniku této iniciativy tak byli ještě teenageři. Od té doby se do projektu zapojily již tisíce lidí a jeho zakladatelé nepochybují o tom, že další budou přibývat. „Věříme, že tento ročník, stejně jako ty předchozí, bude plný radostných a emotivních příběhů,“ vzkazují na sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.