Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projděte se po Hannoveru, ideálním městě pro pěšího turistu

Nová radnice v Hannoveru. Foto: Pixabay

Cestovatelé upřednostňující pomalejší tempo objevování si v půlmilionové severoněmecké metropoli přijdou na své. Pod podzimně zbarvenými listy se můžete projít kolem jezer a kanálů, středověkých hrázděných domů i připomínek druhé světové války.

Hannover patří k jedněm z nejzelenějších měst u našich západních sousedů. Po centru mohou už od roku 2008 jezdit jen vozy s nízkými emisemi a v roce 2018 získalo cenu pro nejudržitelnější německou metropoli. Díky rovinatému terénu je přátelské nejen k chodcům, ale také k cyklistům. Může se chlubit i největším městským lesem Eilenriede, kde se dá nerušeně procházet, potěšit se parkovou úpravou některých jeho částí nebo si zajít na piknik.

Ve čtvrti Linden mohou návštěvníci objevovat obchůdky, vetešnictví a kavárny servírující vedle nápojů i pochutiny z celého světa. Ideální pro milovníky alternativních komunit a hledače netradičních suvenýrů. Nohám lze nechat odpočinout při projížďce po některém z kanálů a nádrží či po řece Leine, ovšem pokud nezvolíte šlapadlo nebo paddleboard.

Jezero Maschsee. Foto: Pixabay

Okolo jezera Maschsee obklopeného parky vede promenáda, ze které je to nedaleko k dominantní budově nové radnice, z jejíž věže si můžete celé město prohlédnout. V samotném centru zaujmou hrázděné domy. Některé stojí již od dob renesance, zatímco z jiných se po bombardování za druhé světové války zachovaly jen fasády, které byly přesunuty na nové budovy. Architekturu druhé poloviny 20. století si návštěvníci užijí přímo v centru města, kde se nachází i promenáda Passerelle pod úrovní ulice.

Zdroje: Independent, visit-hannover.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je pro studenty neocenitelné, říká Tomáš, pořadatel EduFestivalu pro studenty i rodiče

V poušti kvete život. Zeleň rozzářila nejsušší místo světa

Pražská Lennonova zeď má nový kabátek. Jak vypadá?

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…