Program Dobro-druzi pomáhá v dětech probouzet charitativního ducha

Zdroj fotografie: Nadace Via

Jsou zapálení, mají chuť pomáhat druhým a navíc je jim pod 26 let – to spojuje účastníky filantropického programu Nadace Via nazvaného Dobro-druzi. Za pět let už jím prošlo přes tisíc dětí a mladých lidí.
„Programem Dobro-druzi se snažíme v mladých lidech probouzet zájem o jejich okolí, vést je k pomoci druhým a aktivnímu občanství. Rádi bychom, aby dobročinnost, štědrost a starost o druhé přijali jako běžnou součást života. Proto mladým ukazujeme, že to může být i radost a zábava,“ vysvětluje za nadaci Kristina Papoušková.
Děti a mladí pořádají v rámci programu dobročinné akce, s jejichž organizací jim nadace pomáhá prakticky i finančně – zajistí vzdělávací seminář, plánovací workshop i finanční příspěvek na pokrytí nezbytných nákladů na akci. Zároveň pak zdvojnásobí celý výtěžek až do výše 20 tisíc korun. Koho vybranými financemi podpoří, si mladí rozhodují sami, stejně tak to, jak bude samotná akce vypadat. V minulosti tak uspořádali charitativní koncerty, bleší trhy nebo běžecké závody.
Program Dobro-druzi funguje už šest let. Díky dětem a mladým lidem v počtu přesahujícím tisícovku se podařilo na dobrou věc získat bezmála 3 miliony korun. 85 procent Dobro-druhů navíc pokračuje v dobročinnosti i v budoucnu. Do aktuálně rozběhnutého programu se týmy mladých filantropů mohou hlásit do 7. března.

Autor článku

Kristýna Motlová