Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Program Dobro-druzi pomáhá v dětech probouzet charitativního ducha

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Nadace Via

Jsou zapálení, mají chuť pomáhat druhým a navíc je jim pod 26 let – to spojuje účastníky filantropického programu Nadace Via nazvaného Dobro-druzi. Za pět let už jím prošlo přes tisíc dětí a mladých lidí.
„Programem Dobro-druzi se snažíme v mladých lidech probouzet zájem o jejich okolí, vést je k pomoci druhým a aktivnímu občanství. Rádi bychom, aby dobročinnost, štědrost a starost o druhé přijali jako běžnou součást života. Proto mladým ukazujeme, že to může být i radost a zábava,“ vysvětluje za nadaci Kristina Papoušková.
Děti a mladí pořádají v rámci programu dobročinné akce, s jejichž organizací jim nadace pomáhá prakticky i finančně – zajistí vzdělávací seminář, plánovací workshop i finanční příspěvek na pokrytí nezbytných nákladů na akci. Zároveň pak zdvojnásobí celý výtěžek až do výše 20 tisíc korun. Koho vybranými financemi podpoří, si mladí rozhodují sami, stejně tak to, jak bude samotná akce vypadat. V minulosti tak uspořádali charitativní koncerty, bleší trhy nebo běžecké závody.
Program Dobro-druzi funguje už šest let. Díky dětem a mladým lidem v počtu přesahujícím tisícovku se podařilo na dobrou věc získat bezmála 3 miliony korun. 85 procent Dobro-druhů navíc pokračuje v dobročinnosti i v budoucnu. Do aktuálně rozběhnutého programu se týmy mladých filantropů mohou hlásit do 7. března.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Jak být produktivnější a ulevit si od stresu? Vyzkoušejte hlubokou práci

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…