Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Problém s nedostatkem krve v Brně pomohou řešit studenti. Utkají se o pohár nejlepšího dárce

Studenti brněnských univerzit chtějí pomoci s nedostatečnými zásobami krve. Zdroj fotografie: Canva

Nejen brněnské nemocnice se dlouhodobě potýkají s malým počtem dárců krve. Motivovat studenty, profesory i absolventy k darování cenné tekutiny chce proto Lékařská fakulta Masarykovy univerzity. Ostatní brněnské vysoké školy vyzývá do boje o Univerzitní pohár darování krve.

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Toto obrácené rčení podle organizátorů náborovou akci nových dárců krve perfektně vystihuje. „Cílem tohoto projektu je motivovat studenty, akademiky, zaměstnance i absolventy vysokých škol, aby se zapojili, darovali krev a společným úsilím pomohli v získávání život zachraňujícího daru,“ uvádějí na svých stránkách. Kampaň pod záštitou Lékařské fakulty MU tak podporuje dlouhodobou snahu města Brna o nalákání nových dárců.

Soutěživý duch, který mezi brněnskými univerzitami vládne, se ale projevuje i tentokrát. Každý dárce tak může jednoduše podpořit svoji alma mater a pomoci jí vyhrát pohár. Jak na to? Stačí, když se zájemce o darování krve přihlásí k odběru v některé z brněnských nemocnic. K registraci může využít připravený formulář. Po absolvovaném odběru se pak přihlásí do soutěže o pohár, kde nejen, že připíše body své univerzitě, ale sám má možnost vyhrát věcné ceny. Dárci se do soutěže mohou přihlašovat také zpětně, a to až do konce dubna. V květnu si pak univerzita s nejvytrvalejšími dárci krve převezme zaslouženou odměnu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…