Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Problém s nedostatkem krve v Brně pomohou řešit studenti. Utkají se o pohár nejlepšího dárce

Studenti brněnských univerzit chtějí pomoci s nedostatečnými zásobami krve. Zdroj fotografie: Canva

Nejen brněnské nemocnice se dlouhodobě potýkají s malým počtem dárců krve. Motivovat studenty, profesory i absolventy k darování cenné tekutiny chce proto Lékařská fakulta Masarykovy univerzity. Ostatní brněnské vysoké školy vyzývá do boje o Univerzitní pohár darování krve.

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Toto obrácené rčení podle organizátorů náborovou akci nových dárců krve perfektně vystihuje. „Cílem tohoto projektu je motivovat studenty, akademiky, zaměstnance i absolventy vysokých škol, aby se zapojili, darovali krev a společným úsilím pomohli v získávání život zachraňujícího daru,“ uvádějí na svých stránkách. Kampaň pod záštitou Lékařské fakulty MU tak podporuje dlouhodobou snahu města Brna o nalákání nových dárců.

Soutěživý duch, který mezi brněnskými univerzitami vládne, se ale projevuje i tentokrát. Každý dárce tak může jednoduše podpořit svoji alma mater a pomoci jí vyhrát pohár. Jak na to? Stačí, když se zájemce o darování krve přihlásí k odběru v některé z brněnských nemocnic. K registraci může využít připravený formulář. Po absolvovaném odběru se pak přihlásí do soutěže o pohár, kde nejen, že připíše body své univerzitě, ale sám má možnost vyhrát věcné ceny. Dárci se do soutěže mohou přihlašovat také zpětně, a to až do konce dubna. V květnu si pak univerzita s nejvytrvalejšími dárci krve převezme zaslouženou odměnu.

Související články

Inspirace

Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

Inspirace

Počet Čechů přispívajících na dobrou věc opět vzrostl

Inspirace

Darované oblečení pomůže na Brněnsku lidem bez domova

Inspirace

Nákupem Nocleženek pomohli Češi tisícům lidí bez domova

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory