Princ William se chystá udělovat ceny za řešení ekologických otázek

Zdroj fotografie: royal.uk

Ekologie je tématem, které společností rezonuje čím dál víc, většinu environmentálních problémů však není snadné vyřešit. Toho si je vědom i britský princ, který se zavázal začít toto snažení odměňovat.

Princ William na konci roku oznámil, že začne udělovat ceny za řešení největších ekologických otázek a výzev. Prestižní cenu Earthshot by si mělo každoročně zasloužit až pět oceněných, kteří se kromě obrovské pocty dočkají i velkorysé finanční odměny. Do konzultací je přitom zapojeno více než 60 organizací a expertů na environmentální problematiku.

Cílem této iniciativy je podpořit vznik nových technologií a řešení otázek týkajících se klimatu, energetiky, přírody, biodiverzity, oceánů a znečištění ovzduší i vody. „Země se nachází v bodu zlomu a my čelíme drsné volbě: buď budeme pokračovat v našem počínání a nenávratně zničíme planetu, nebo si vzpomene na naši jedinečnou lidskou sílu a schopnost ovlivňovat, inovovat a nacházet řešení,“ uvedl William ve svém prohlášení, v němž označil následující desetiletí za dekádu akce s cílem opravit planetu Zemi.

Zdroj: Reuters

Související články

Zaručeně zlepší den

Konec jednorázových obalů na jídlo z restaurací. Český projekt přináší skvělou alternativu

Potěšení bez výčitek. První český supermarket nabízí fairtradové květiny

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.