Princ William se chystá udělovat ceny za řešení ekologických otázek

Zdroj fotografie: royal.uk

Ekologie je tématem, které společností rezonuje čím dál víc, většinu environmentálních problémů však není snadné vyřešit. Toho si je vědom i britský princ, který se zavázal začít toto snažení odměňovat.

Princ William na konci roku oznámil, že začne udělovat ceny za řešení největších ekologických otázek a výzev. Prestižní cenu Earthshot by si mělo každoročně zasloužit až pět oceněných, kteří se kromě obrovské pocty dočkají i velkorysé finanční odměny. Do konzultací je přitom zapojeno více než 60 organizací a expertů na environmentální problematiku.

Cílem této iniciativy je podpořit vznik nových technologií a řešení otázek týkajících se klimatu, energetiky, přírody, biodiverzity, oceánů a znečištění ovzduší i vody. „Země se nachází v bodu zlomu a my čelíme drsné volbě: buď budeme pokračovat v našem počínání a nenávratně zničíme planetu, nebo si vzpomene na naši jedinečnou lidskou sílu a schopnost ovlivňovat, inovovat a nacházet řešení,“ uvedl William ve svém prohlášení, v němž označil následující desetiletí za dekádu akce s cílem opravit planetu Zemi.

Zdroj: Reuters

Autor článku

Adéla Svobodová