Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Princ William se chystá udělovat ceny za řešení ekologických otázek

Zdroj fotografie: royal.uk

Ekologie je tématem, které společností rezonuje čím dál víc, většinu environmentálních problémů však není snadné vyřešit. Toho si je vědom i britský princ, který se zavázal začít toto snažení odměňovat.

Princ William na konci roku oznámil, že začne udělovat ceny za řešení největších ekologických otázek a výzev. Prestižní cenu Earthshot by si mělo každoročně zasloužit až pět oceněných, kteří se kromě obrovské pocty dočkají i velkorysé finanční odměny. Do konzultací je přitom zapojeno více než 60 organizací a expertů na environmentální problematiku.

Cílem této iniciativy je podpořit vznik nových technologií a řešení otázek týkajících se klimatu, energetiky, přírody, biodiverzity, oceánů a znečištění ovzduší i vody. „Země se nachází v bodu zlomu a my čelíme drsné volbě: buď budeme pokračovat v našem počínání a nenávratně zničíme planetu, nebo si vzpomene na naši jedinečnou lidskou sílu a schopnost ovlivňovat, inovovat a nacházet řešení,“ uvedl William ve svém prohlášení, v němž označil následující desetiletí za dekádu akce s cílem opravit planetu Zemi.

Zdroj: Reuters

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…