Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přenocovat v korunách stromů můžete nově na Moravě

Prostorný byt, terasa a manželská postel. Noc v korunách stromu na Moravě vyjde na dva a půl tisíce korun. Zdroj: lesymb.cz

Bydlet na pár dní v korunách stromů a splnit si dětské sny je od července možné v tree housu na Moravě. Mezi Vranovem a Lelekovicemi na Babím lomě vznikl dřevěný dům, zavěšený vysoko mezi stromy. Rezervovat jednu noc nebo i vícedenní pobyt je možné na stránkách Lesů města Brna.

„Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu, a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les. Pobyt v tree housu je maximální zážitek, kdy vnímáte energii stromu procházejícího středem, slyšíte zvuky lesa a jste donuceni se zastavit z každodenního shonu a naslouchat nejen přírodě, ale i druhým,“ uvedla mluvčí Lesů města Brna Monika Neshybová.

Tree house je na stromě zavěšen ocelovými lany a uprostřed něho je zabudovaný ocelový kříž, který umožňuje stromu další růst. Domek se skládá z terasy a prostorného bytu, kde najdete ekologický záchod, kamínka i manželskou postel. Chatka je určena maximálně pro tři osoby včetně dětí a nenaleznete v ní elektřinu ani vodu, tu si musí každý přinést sám.

Víkendové termíny jsou sice až do října vyprodané, ale krátkodobé pobyty během týdne jsou stále možné. Jedna noc vyjde v tree housu asi na dva a půl tisíce korun, při objednání více nocí je cena nižší. Tree housy si v České republice získávají čím dál tím větší oblibu a naleznete je kromě Babího Lomu například v Chotýšanech u Benešova.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…