Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V korejském Soulu lákají polepené vagony na Moravu

Metro v korejském Soulu láká místní na Moravu. Zdroj: Czech Tourism

V nedávné době vytvořila agentura Czech Tourism společně s Hana Tour originální reklamu, která se snaží přilákat do Česka více turistů z Jižní Koreje. Na poznávací zájezdy například do Mikulova nebo Lednice tak lákají Korejce panoramata krajin z Čech a Moravy – a to přímo v tamním metru. Korejci i návštěvníci této země tak od 1. března pravidelně potkávají polepené vagony na rušné trase 7 soulského metra.

Vnější i vnitřní stranu vagónu zdobí pohledy na Prahu, ale i panoramata Českého Krumlova, Mikulova či fotografie jarních tulipánů před zámkem Lednice. Navíc podlaha vagonu, který bude jezdit v Soulu až do konce května, je potištěna vzorkem pražské dlažby. „V patnáctimiliónové metropoli se v metru každodenně soustředí obrovské množství lidí. Vizuály umístěné na uzlových stanicích a populárních linkách jsou výhodnou příležitostí, jak oslovit cílovou skupinu, v tomto případě formou turistických balíčků a poznávacích zájezdů do ČR – podobně jako u nás takto fungují polepy tramvají,“ řekl ředitel zahraničního zastoupení v Koreji MichalProcházka.

Česko je pro korejský trh dynamicky rostoucí destinací, která za dva roky téměř zdvojnásobila počet turistů na 257 tisíc za rok 2015. „Korejský trh zraje a je na něm cítit hlad po nových destinacích. Korejci oceňují především romantický ráz našich historických zachovalých měst, hudbu, pivo, loutky, ale i původní kulturu a tradice. Proto si myslíme, že má smysl nyní představit například nejen města zapsaná na seznamu UNESCO, ale také moravský folklor,“ uzavřela ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Související články

Inspirace

Do brněnských ulic znovu vyrazil sezónní turistický minibus

Společnost

Do metra bez kalhot? Na mezinárodní den zvaný ,,No Pants Day“ povoleno

Byznys

Londýn spouští nonstop metro

Inspirace

Cestující pražského metra se rozpohybovali v rytmech tance

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.