Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražští cyklisté se mohou těšit na nové cyklostezky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na konci ledna schválila Rada hlavního města Prahy zvýšení podpory cyklistické dopravy ve městě. V plánu je uskutečnění patnácti akcí, které výrazně zlepší pohyb cyklistů po hlavním městě. Podle pražské radnice by práce na úpravě současných cyklotras nebo na vytvoření nových cyklostezek měly začít již tento rok. Kdy přesně ale stavební úpravy začnou, není dosud rozhodnuto.

Cyklisté se mohou již v letošním roce těšit například na nový úsek cyklostezky A1 od Stromovky do ulice Varhulíkové či propojení Nuslí a Krče přes Pankrác, kde doposud nejsou žádné cyklostezky. Pražská radnice mimo to schválila také cyklistické propojení Kyjí se stanicí metra Rajská Zahrada a připravovanou železniční zastávkou, rozšíření cyklotras v oblasti Kamýku či propojení jihozápadní části města s oblastí Strahova.

Další akce se poté připravují na rok 2017, kdy dojde kupříkladu k dlouho očekávanému řešení podél Vyšehradské skály, kde by měla vzniknout pontonová cyklostezka, jejíž podoba vzejde z architektonické soutěže. Vznikne také podjezd Mánesova mostu na Klárově či lávka na Císařskou louku. Dojde rovněž k propojení Ruzyně a Hostivice či Krejcárku a Balabenky.

„Jak dokládají průzkumy, v Praze je jednoznačně nevyužitý potenciál cyklistické dopravy, která je přitom při rozumném přístupu skvělou alternativou pro cestování po městě a může se zejména výborně doplňovat s MHD,“ doplnil náměstek primátorky Petr Dolínek, který návrh Radě hlavního města předložil.

Související články

V slideru

Na podzim se na Broumovsku otevře nová cyklostezka

Společnost

Díky svítící cyklistické bundě se stanete nepřehlédnutelnými

Cyklisté mohou od listopadu jezdit centrem Brna na kole

Inspirace

V Krušných horách vznikne cyklistická magistrála

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie