Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na podzim se na Broumovsku otevře nová cyklostezka

Od letošního podzimu se síť cyklostezek v České republice rozšíří o dalších 8,7 kilometrů. Na Broumovsku vzniká nový asfaltový povrch pro cykloturisty a bruslaře. Trasa vede přes území Broumova a Otovic až do polské obce Radków. Drtivá většina z připravovaného úseku je již hotova. Zbývající části mají být dokončeny v nejbližší době, aby mohla být celá stavba v průběhu října zkolaudována.

Výstavba cyklostezky je financována z Regionálního operačního programu Severovýchod, obce se na výsledné ceně podílejí deseti procenty. Původní odhad se pohyboval okolo 38 milionů korun, vysoutěžená cena stavby je ovšem výrazně nižší. Na území Broumova zajišťuje výstavbu cyklostezky společnost Eurovia CS, která 5,6 kilometrů dlouhý úsek postaví za 8,7 milionů korun bez DPH. O stavbu otovické části se stará firma Svoboda. Ta zbývající 3,1 kilometru vybuduje za 4,4 miliony korun bez DPH.

K výstavbě cyklostezky se vyjádřili oba čeští starostové. Broumovský starosta Milan Kotrnec je s dokončenými pracemi spokojen. Zbývající část, kde se stavební firma potýkala s měkkým podložím a bylo nutné vyčkat na výsledek technologických zkoušek, má být dokončena v několika týdnech. Jeho kolega z Otovic, Petr Novák, vidí situaci podobně. Kromě dopravního značení, menších úprav terénu a asi 300 metrů dlouhého úseku, kde se bude pokládat asfalt, je stezka hotová. Lidé ji už využívají a nic nebrání tomu, aby v říjnu proběhla její kolaudace. Obdobné informace přicházejí také z polské strany. Koncem října tedy vášeň cyklistů a bruslařů na Broumovsku propukne naplno.

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/cyklostezka-z-broumova-do-polska-dqe-/hradec-zpravy.aspx?c=A140807_2088544_hradec-zpravy_kvi

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.