Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na podzim se na Broumovsku otevře nová cyklostezka

Od letošního podzimu se síť cyklostezek v České republice rozšíří o dalších 8,7 kilometrů. Na Broumovsku vzniká nový asfaltový povrch pro cykloturisty a bruslaře. Trasa vede přes území Broumova a Otovic až do polské obce Radków. Drtivá většina z připravovaného úseku je již hotova. Zbývající části mají být dokončeny v nejbližší době, aby mohla být celá stavba v průběhu října zkolaudována.

Výstavba cyklostezky je financována z Regionálního operačního programu Severovýchod, obce se na výsledné ceně podílejí deseti procenty. Původní odhad se pohyboval okolo 38 milionů korun, vysoutěžená cena stavby je ovšem výrazně nižší. Na území Broumova zajišťuje výstavbu cyklostezky společnost Eurovia CS, která 5,6 kilometrů dlouhý úsek postaví za 8,7 milionů korun bez DPH. O stavbu otovické části se stará firma Svoboda. Ta zbývající 3,1 kilometru vybuduje za 4,4 miliony korun bez DPH.

K výstavbě cyklostezky se vyjádřili oba čeští starostové. Broumovský starosta Milan Kotrnec je s dokončenými pracemi spokojen. Zbývající část, kde se stavební firma potýkala s měkkým podložím a bylo nutné vyčkat na výsledek technologických zkoušek, má být dokončena v několika týdnech. Jeho kolega z Otovic, Petr Novák, vidí situaci podobně. Kromě dopravního značení, menších úprav terénu a asi 300 metrů dlouhého úseku, kde se bude pokládat asfalt, je stezka hotová. Lidé ji už využívají a nic nebrání tomu, aby v říjnu proběhla její kolaudace. Obdobné informace přicházejí také z polské strany. Koncem října tedy vášeň cyklistů a bruslařů na Broumovsku propukne naplno.

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/cyklostezka-z-broumova-do-polska-dqe-/hradec-zpravy.aspx?c=A140807_2088544_hradec-zpravy_kvi

Související články

Zaručeně zlepší den

V Českém Švýcarsku vyrašily první zelené výhonky rostlin

Speciální obleček uleví v létě mazlíčkům díky zabudovanému větráku

Plzeňské pivo si vychutnáme ze skla. Prazdroj skončil s PET lahvemi

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…