Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražané jsou spokojení s množstvím pracovních příležitostí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kvalita života. Slovo často skloňované v současné době. Pro někoho znamená čisté ovzduší, pro jiného dostatek zdravého jídla. Průzkum Eurobarometr odhalil, jaké je srovnání kvalita života Evropanů. Informace poskytlo více než 40 tisíc lidí z 80 různých měst včetně Prahy a Ostravy.

Pražané jsou nejvíc ze všech ostatních obyvatel velkých měst spokojení s množstvím pracovních příležitostí. Kladnou odpověď podalo 72 procent dotazovaných. V závěsu za nimi jsou obyvatelé měst Mnichov a Bratislava. Nejvíce záporných odpovědí zaznělo z úst Italů.

„Podle mého názoru je určitě z českých měst nejsnazší najít práci v Praze. Je tam dostatek příležitostí. Na pohovory se dá jít každý den. Ne jako v místě, odkud pocházím. Tam bych na pohovor mohla čekat i déle než měsíc. A v Itálii, kde dlouhodobě žiji, to s množstvím nabídek práce také není úplně slavné,“ komentuje výsledky absolventka italštiny Jana Orságová.

Oproti poslednímu průzkumu z roku 2012 se zlepšilo hodnocení Pražanů ohledně kvality ovzduší. S kvalitou je jich spokojeno 59 procent. Pražané také v letošním srovnání lépe hodnotí kvalitu městských služeb a v drtivé většině si pochvalují úroveň veřejné dopravy. Podobně spokojení s veřejnou dopravou jsou například Londýňané a Mnichované. Pražané si dále chválí množství ploch a areálů ke sportovnímu vyžití.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.