Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražané jsou spokojení s množstvím pracovních příležitostí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kvalita života. Slovo často skloňované v současné době. Pro někoho znamená čisté ovzduší, pro jiného dostatek zdravého jídla. Průzkum Eurobarometr odhalil, jaké je srovnání kvalita života Evropanů. Informace poskytlo více než 40 tisíc lidí z 80 různých měst včetně Prahy a Ostravy.

Pražané jsou nejvíc ze všech ostatních obyvatel velkých měst spokojení s množstvím pracovních příležitostí. Kladnou odpověď podalo 72 procent dotazovaných. V závěsu za nimi jsou obyvatelé měst Mnichov a Bratislava. Nejvíce záporných odpovědí zaznělo z úst Italů.

„Podle mého názoru je určitě z českých měst nejsnazší najít práci v Praze. Je tam dostatek příležitostí. Na pohovory se dá jít každý den. Ne jako v místě, odkud pocházím. Tam bych na pohovor mohla čekat i déle než měsíc. A v Itálii, kde dlouhodobě žiji, to s množstvím nabídek práce také není úplně slavné,“ komentuje výsledky absolventka italštiny Jana Orságová.

Oproti poslednímu průzkumu z roku 2012 se zlepšilo hodnocení Pražanů ohledně kvality ovzduší. S kvalitou je jich spokojeno 59 procent. Pražané také v letošním srovnání lépe hodnotí kvalitu městských služeb a v drtivé většině si pochvalují úroveň veřejné dopravy. Podobně spokojení s veřejnou dopravou jsou například Londýňané a Mnichované. Pražané si dále chválí množství ploch a areálů ke sportovnímu vyžití.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.