Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje náladu, spánek i sexuální život

Zdroj fotografií: Pixabay

Že nám pravidelný pohyb prospívá, není žádným tajemstvím. Připomenout si, jak konkrétně z něj můžeme profitovat, však může být vítanou motivací, proč se tentokrát z gauče opravdu zvednout.

Pohybová aktivita nám pomáhá udržovat optimální hmotnost a atraktivní postavu. Mimo to však prospívá zdraví i na úrovni vnitřních orgánů, která není na první pohled viditelná, ale nevyplácí se ji podceňovat. Podle studií dochází například ke zvýšení „dobrého“ HDL cholesterolu, zatímco hladina triglyceridů naopak klesá a s ní i riziko kardiovaskulárních chorob. Pravidelné cvičení je také prevencí vysokého krevního tlaku, diabetu 2. typu, artritidy, ale i depresí a úzkostí. Navíc zlepšuje kognitivní funkce mozku.

Kromě zvýšením celkové výkonnosti prospívá fyzická aktivita také kvalitnímu spánku i naší náladě. Rostoucí sebevědomí je pak příjemným bonusem. Pravidelný pohyb navíc vrací jiskru do sexuálního života – vedle sebedůvěry dokáže zvýšit vzrušivost žen, u mužů zase snižuje výskyt erektilní dysfunkce. A že vám ke skvělému sexuálnímu životu přeci jen něco, nebo spíše někdo chybí? I na to může být sport lékem – skupinové sportovní aktivity jsou příjemným a nenásilným způsobem, jak se seznámit s novými lidmi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.