Pozitivně motivovat mladé lidi, aby šli za svými cíli. Nejen o tom je projekt Seberevolta

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: http://seberevolta.cz/

Projekt Seberevolta si od svého počátku klade za cíl motivovat mládež, aby se namísto braní drog a pití alkoholu věnovala osobnímu růstu, nebála se jít za svými sny a především pozitivně měnila své prostředí. V celé republice se tak pravidelně scházejí komunity mladých lidí na hřištích, kde cvičí, a mimo to pořádají také společensky-prospěšné aktivity.

Darování krve, sběr odpadků, venčení psů z útulků, veřejné exhibice a přednášky, sběr nepotřebného šatstva, pořádání charitativních tréninků nebo pomoc na akcích měst. To je výčet jen několik aktivit, v nichž se zapojují mladí lidé díky projektu Seberevolta. „Celý projekt a všichni nositelé jeho myšlenek si zakládají na zdravém těle, o které se seberevolťáci i seberevolťačky starají prostřednictvím cvičení s vlastní váhou a na dodržování morálních hodnot,“ vysvětlil myšlenku Rudolf Novák z projektu.

Seberevolta začala v roce 2012, přičemž její myšlenka byla nabídnout mladým lidem i jiný program trávení volného času, než je chození na party a pití alkoholu. V roce 2014 se z celého projektu stala oficiální obecně prospěšná společnost a v létě téhož roku vznikla velká celorepubliková hra, která motivovala 40 nejaktivnějších komunit k ještě větším činům a k podniknutí ještě více akcí. Mezi ty patřilo například 40 veřejných exhibic, 36 přednášek na školách či více než 60 společensky prospěšných aktivit.

Organizátoři projektu navíc pořádají i sportovně-motivační Seberevolta kempy vždy na začátku léta u Opavy. Účastníky zde čeká týden plný posilování s vlastní váhou, sportovních a dovednostních her, motivačních přednášek o životě a zdravém životním stylu nebo o tom, jak dosáhnout svého životního cíle. Všechny tyto činnosti vedou k vytvoření pozitivní a přátelské atmosféry mezi všemi účastníky kempu. Na video o kempu se můžete podívat zde nebo se více dozvědět o projektu zde.

Související články

Byznys

Forbes opět sestavil seznam 30 talentovaných Čechů do 30 let

Inspirace

Zpomalení a pobyt v přírodě vytváří prostor pro laskavost

Byznys

V Brně začíná projekt RE-USE. Pomůže lidem i přírodě

Inspirace

Originální fotosérie ukazuje, jak úsměv mění lidské tváře

Zaručeně zlepší den

Potěšení bez výčitek. První český supermarket nabízí fairtradové květiny

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Konec jednorázových obalů na jídlo z restaurací. Český projekt přináší skvělou alternativu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.