Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pozitivně motivovat mladé lidi, aby šli za svými cíli. Nejen o tom je projekt Seberevolta

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: http://seberevolta.cz/

Projekt Seberevolta si od svého počátku klade za cíl motivovat mládež, aby se namísto braní drog a pití alkoholu věnovala osobnímu růstu, nebála se jít za svými sny a především pozitivně měnila své prostředí. V celé republice se tak pravidelně scházejí komunity mladých lidí na hřištích, kde cvičí, a mimo to pořádají také společensky-prospěšné aktivity.

Darování krve, sběr odpadků, venčení psů z útulků, veřejné exhibice a přednášky, sběr nepotřebného šatstva, pořádání charitativních tréninků nebo pomoc na akcích měst. To je výčet jen několik aktivit, v nichž se zapojují mladí lidé díky projektu Seberevolta. „Celý projekt a všichni nositelé jeho myšlenek si zakládají na zdravém těle, o které se seberevolťáci i seberevolťačky starají prostřednictvím cvičení s vlastní váhou a na dodržování morálních hodnot,“ vysvětlil myšlenku Rudolf Novák z projektu.

Seberevolta začala v roce 2012, přičemž její myšlenka byla nabídnout mladým lidem i jiný program trávení volného času, než je chození na party a pití alkoholu. V roce 2014 se z celého projektu stala oficiální obecně prospěšná společnost a v létě téhož roku vznikla velká celorepubliková hra, která motivovala 40 nejaktivnějších komunit k ještě větším činům a k podniknutí ještě více akcí. Mezi ty patřilo například 40 veřejných exhibic, 36 přednášek na školách či více než 60 společensky prospěšných aktivit.

Organizátoři projektu navíc pořádají i sportovně-motivační Seberevolta kempy vždy na začátku léta u Opavy. Účastníky zde čeká týden plný posilování s vlastní váhou, sportovních a dovednostních her, motivačních přednášek o životě a zdravém životním stylu nebo o tom, jak dosáhnout svého životního cíle. Všechny tyto činnosti vedou k vytvoření pozitivní a přátelské atmosféry mezi všemi účastníky kempu. Na video o kempu se můžete podívat zde nebo se více dozvědět o projektu zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chtěli byste žít ve městě bez aut? Nový výzkum přináší 12 praktických způsobů, jak auta v městech omezit

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …